۰
plusresetminus
دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی فارس:

شیراز نقطه جهانی شدن هنر انقلاب اسلامی است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۹
دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس با این تاکید که جهان ایران را با شیراز می‌شناسد، خاطرنشان کرد که هنر انقلاب اسلامی می‌تواند از شهر راز به جهان ارائه و معرفی شود.
شیراز نقطه جهانی شدن هنر انقلاب اسلامی است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان فارس، محمد کرم‌اللهی با بیان اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی در فارس به تشخص رسیده و تبدیل به عید هنر انقلاب اسلامی شده است، گفت: از ابتدای حضور در استان فارس هدفم ایجاد چنین تشخصی بوده و خوشبختانه همت جمعی مجموعه فرهنگ و هنر استان زمینه ساز رسیدن به این هدف شده است .
وی افزود: همواره تاکید کرده ام فارس یک شهر بین المللی است و در جهان ایران را به شیراز می شناسند مطمئنا اگر قرار باشد هنر انقلاب اسلامی این ملت از جایی به جهان ارائه شود آنجا قطعا شیراز است .
دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: دنبال خیال پردازی نیستیم و نمی خواهیم حرف های بزرگ و ناشدنی بزنیم اما معتقدیم همانگونه که امام امت "ره" جهانی ترین اندیشه اسلامی را با شاخصه های زیست بوم ایرانی اجرا کرد هنر انقلاب اسلامی نیز باید همین راه را برود .
وی گفت: امام خمینی "ره" راه را نشان داد و امروز خضر راه ما و مرادمان مقام معظم رهبری است اندیشه ایشان اندیشه ای تر و تازه و جوانانه و دلبرانه است و هنرمند انقلاب اسلامی نیز باید به همین اعتبار اندیشه ای جوان داشته باشد .
کرم اللهی گفت: هنر انقلاب اسلامی هنر اجرای اندیشه جهانی اسلام در زیست بوم ساده ایرانی است. از این رو نگرش ما در سال جاری توجه به شهرستان ها و حرکت های شهرستانی است و امیدواریم این جهت گیری در تمام سال ادامه یابد .
او ادامه داد: استقبال شایسته فرمانداران و روسای ادارات تبلیغات اسلامی و مسوولین بسیج هنرمندان و همراهی دستگاه های فرهنگی علی الخصوص ائمه گرانقدر جمعه در شهرستان ها نشان داده که این جهت گیری صحیح است .
دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس در پایان اظهار داشت: شعار امسال ستاد استان نقش هنر در گام دوم انقلاب اسلامی است از این رو همه هنرمندان و مسوولین ستادهای شهرستانی را دعوت می کنم یک بار دیگر بیانیه ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهلمین فجر پیروزی را مرور کنند .
هفته هنر انقلاب اسلامی همه ساله از بیستم فروردین ماه سالروز شهادت شهید سیدمرتضی آوینی آغاز می‌شود و تا 26 فروردین ادامه دارد .
کد مطلب : ۱۹۹۴۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما