رئیس حوزه هنری فارس خبر داد:

رونمایی ازآثار نویسندگان فارس دراختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی

25 فروردين 1398 ساعت 13:03

رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس ازبرپایی آیین رونمایی ازکتاب های تازه نویسندگان و شاعران فارس ومعرفی چهره های سال هنر انقلاب اسلامی استان خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ، 
محمد کرم اللهی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: در این آئین ۷ اثر تازه از نویسندگان و شاعران و منتقدان و پژوهشگران ادبیات فارس که به تازگی در حوزه هنری فارس تولید شده است.
وی افزود: در این نشست تازه‌ترین اثر استاد عبدالعلی دستغیب با عنوان (کتاب شعر) که مجموعه‌ای از مقالات انتقادی با موضوع چیستی شعر و نگاه فنی این چهره ماندگار نقد ادبی به تعریف شعر است رونمایی خواهد شد.
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: دو مجموعه شعر نیز در این نشست رونمایی می‌شود نخست مجموعه شعرهای عاشقانه عفیف ایوب پرندآور با عنوان (بیش از تمام اهل زمین دوست دارمت) است.
وی ادامه داد: این مجموعه به کوشش پریچهر کوهنورد گردآوری شده و حاوی نقدهایی از چند چهره برجسته ادبیات انقلاب اسلامی بر آثار پرندآور است. دیگر کتاب شعر این نشست سهم ارادت نام دارد که شامل تازه‌ترین شعرهای آئینی پروانه نجاتی شاعر نام آشناست.

کرم اللهی اشاره کرد: در این نشست اثر ارزشمندی از مجید خادم، صدیقه قانع و زهرا قادرپور باعنوان (شناخت نامه داستان نویسان فارس) است که جلد اول یک مجموعه چند جلدی است.
وی افزود: سه اثر از دکتر فاطمه تسلیم جهرمی با عنوان (کالبد شکافی طنز در شعر متعهد) دکتر آرزو حقیقی با نام (دفاع مقدس در آئینه رمان نوجوان امروز) و هاشم کرونی با عنوان (فراتر از خط کشی‌ها) سه اثر تحلیلی پژوهشی است که در این روز رونمایی خواهد شد.
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: بخش دیگر این مراسم تجلیل از چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی خواهد بود.
وی در پایان اظهار داشت: این نشست از ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه جاری در سینما فرهنگ واقع در چهارراه حافظیه مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می‌شود و حضور عموم علاقه مندان در آن آزاد است.
تجلیل از چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی فارس
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس از برپایی آئین معرفی چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی استان فارس و رونمایی از کتاب‌های تازه نویسندگان و شاعران فارس و خبر داد.
محمد کرم اللهی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: در این آئین از ۹ نفر از چهره‌های برتر هنر انقلاب اسلامی فارس تجلیل خواهد شد.
وی افزود: در این نشست از دکتر غلامرضا کافیدر بخش پژوهش ادب و هنر، محمد محمودی نورآبادی در بخش ادبیات پایداری، ایوب پرندآوردر بخش ادبیات-شعر، سیدحسن حسینی ارسنجانی در بخش ادبیات-داستان و هادی فردوسی در حیطه ادبیات کودک و نوجوان تجلیل خواهد شد.

رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس افزود: سهیلا نیک سرشت در بخش هنرهای تصویری، علیرضا اسدپور در بخش هنرهای نمایشی، عمران جمالی در بخش موسیقی و سرود و سعید صادقی در بخش هنرهای تجسمی دیگر چهره‌های مورد تجلیل خواهند بود.
وی ادامه داد: در این مراسم چهره سال هنر انقلاب اسلامی استان فارس از میان این ۹ چهره برگزیده انتخاب خواهد شد و سپس از ۷ اثر تازه تولید شده حوزه هنری فارس رونمایی خواهند شد.
کرم اللهی در پایان اظهار داشت: این نشست از ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه جاری در سینما فرهنگ واقع در چهارراه حافظیه مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می‌شود و حضور عموم علاقه مندان در آن آزاد است.
مهر


کد مطلب: 20032

آدرس مطلب: http://www.hafezkhabar.ir/news/20032/رونمایی-ازآثار-نویسندگان-فارس-دراختتامیه-هفته-هنر-انقلاب-اسلامی

حافظ خبر
  http://www.hafezkhabar.ir