۰
plusresetminus
در گفتگو با مسئول مرکز رشد شهدای هسته ای شیراز مطرح شد؛

از تولید محصول در خانه تا صادرات به کشورهای دیگر

تاریخ انتشارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
دکتر مسعود تمدن در گفتگو با حافظ خبر از موفقیت ها و دستاوردهایش می گوید.
از تولید محصول در خانه تا صادرات به کشورهای دیگر
به گزارش حافظ خبر، رهبر انقلاب سال 1398 را به مثابه چند سال گذشته که بیشترین ومهم ترین مشکلات جامعه در حوزه اقتصادی بوده، سال رونق تولید ملی نامیدند تا بلکه با اهتمام بیشتر شاهد شکوفایی تولید داخلی باشیم. به همین منظور به سراغ دکتر مسعود تمدن، مدیرعامل شرکت طب کار تمدن الکترونیک و مسئول مرکز رشد شهدای هسته سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس رفتیم و با وی به گفتگو پرداختیم.
 
** خود را معرفی بفرمایید.
مسعود تمدن، دکترای رشته برق، 29 ساله و اهل شهرستان فیروزآباد هستم.

** درمورد تعداد اختراعات و تعدادی از مهم ترین آن ها بگویید.
بنده اختراعات زیادی را در حوزه الکترونیک و مکانیک ثبت و تعدادی از آن ها را تجاری و به تولید انبوده رسانده ام. 30 ثبت اختراع داشته ام.
ما تحت عنوان شرکت طب کار تمدن الکترونیک تنها به بازارهای داخلی بسنده نکرده و به کشورهای دیگر نیز این محصول را صادر می کنیم. مهم ترین اختراعات ما که به مرحله تولید انبوه و صادرات نیز رسیده عبارت از کیلس لمسی استارتر خودرو، تقویت استارت خودرو و دزدگیر کارتی می باشد که همچنین در بازار کل کشور موجود می باشد و ما در ایران نمایندگی های فعالی نیز داریم.

** باتوجه به تعدد اختراعات درمورد جوایز و افتخاراتی که کسب کرده اید، توضیح دهید.
باتوجه به تعداد اختراعات و ابتکاراتی که داشته ام، جوایز متعدد استانی، کشوری و بین المللی زیادی را کسب کرده ام که می توان به جایزه برترین اختراع سال 2012 از کشور آلمان، مدال طلای مسابقات کره جنوبی، مدال طلای مسابقات کویت، جشنوراه خوارزمی، جشنواره های مورد تایید بنیاد ملی نخبگان و جایزه بزرگ اختراعات ایران اشاره کرد.

** درمورد شروع اختراعات و روند شرکت توضیح دهید.
استارت شرکت ما( طب کار تمدن الکترونیک) و تولیداتمان از سال 1390 بود که روز اول کار خود را از خانه آغاز کرده و در آن جا به تولید محصولات پرداختیم.
اولین اختراع ما کمربندی ایمنی بود که به دستور سردار غیب پرور بر روی ماشین های سپاه نصب کردیم که به نقطه آغازی برای ما تبدیل شد و در ادامه توانستیم کارگاهی کوچک در شهرک صنعتی اجاره کنیم.
در ابتدای راه محصولات خود را به صورت سفارشی و تک تک ساخته و می فروختیم. به لطف خدا کارمان گسترده تر شد و مشتری های بیشتری پیدا کردیم، کارگاهمان در شهرک صنعتی بزرگ تر شد، همچنین در مرکز رشد سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس تولیداتمان را ادامه دادیم، دفتری در پارک علم و فناوری گرفته و در آن جا نیز مشغول تولید شدیم.

** باتوجه به اهمیت ایجاد اشتغال در وضعیت کنونی کشور، شرکت شما موفق به ایجاد چند شغل برای مردم به ویژه جوانان شده است؟
نزدیک به 60 نفر نیرو به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده ایم و در کنار آن ها حدود 400 نفر در نمایندگی هایمان در سطح کشور مشغول به فعالیت می باشند.

** در صحبت هایتان به بحث صادرات اشاره کردید، در حال حاضر وضعیت صادرات محصولاتتان به چه شکل می باشد؟
به کشورهای عراق و افغانستان صادرات داریم و در تلاش هستیم در سال جدید بازارهای هدف دیگری در خارج از مرزها علاوه بر افغانستان و عراق همچون ارمنستان و ترکیه را صادر نماییم.

** رمز و علل موفقیت شما چه بوده است؟
رمز موفقیت ما تلاش و کوشش بدون وقفه بوده و اینکه هیچگاه از شکست نترسیدیم، دنبال پشت میز و صندلی بودن  کارهایی از این دست نبوده و هیچ کاری را عار ندانستیم.
کار ما بسیار خوب و موفق بوده و جز شرکت های خوب و سودده بازار هستیم و ما چیزی به اسم انبار نداریم زیرا تعدد مشتری ها مانع از ماندن و انبار کردن محصولات تولیدیمان می شود.
کد مطلب : ۲۰۰۸۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما