۰
plusresetminus

پاسخ شهردار شیراز به تذکرات نحوه جذب نیرو در مجموعه شهرداری

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷
شهردار شیراز در صحن علنی امروز شورای شهر به تذکرات اعضا در خصوص جذب نیرو در مجموعه شهرداری شیراز و تغییر کاربری باغات قصردشت شیراز پاسخ داد.
پاسخ شهردار شیراز به تذکرات نحوه جذب نیرو در مجموعه شهرداری
به گزارش حافظ خبر، حیدر اسکندرپور در صحن علنی شورای شهر شیراز این هفته در خصوص جذب نیرو در مجموعه شهرداری شیراز اظهار داشت: تاکنون حداقل 4 تذکر در رابطه با جذب نیرو در شهرداری شهر شیراز توسط اعضای شورا مطرح شده است که من با اشاره به برخی آمار و ارقام نتیجه‌گیری را به افکار عمومی واگذار می‌کنم.
شهردار شیراز با بیان اینکه طی یک سال و نیم گذشته بین 140 تا 150 نفر به مجموعه شهرداری شیراز وارد شدند، ادامه داد: مجموعه نیروهایی که در دوره جدید جذب شهرداری شیراز شدند به اضافه کارکنان قطار شهری و حراست به 200 نفر می‌رسد که البته مسیر جذب آن‌ها از دوره قبل انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد: در سال 90 تعداد 177 نفر، سال 91 تعداد 403 نفر، سال 92 یعنی سال آغاز به کار شورای چهارم طی 6 ماه تعداد 616 نفر، سال 93 تعداد یک هزار و 253 نفر، سال 94 تعداد 482 نفر، سال 95 تعداد 416 نفر و سال 96 تعداد 148 نفر به مجموعه شهرداری شیراز وارد شدند.
شهردار شیراز با بیان اینکه چرا دستگاه‌های نظارتی در دوره قبل مدیریت شهری شیراز نسبت به جذب نیرو در شهرداری حساسیت نشان نداده‌اند، گفت: وقتی شورا و شهرداری جدیدی روی کار می‌آید، نیروهای جدیدی نیز وارد مجموعه می‌شوند که بخشی از آن طبیعی است اما بروز حساسیت‌های متفاوت غیر طبیعی است.
اسکندرپور تصریح کرد: در دوره مدیریت قبلی شهرداری شیراز 3 هزار و 588 نفر وارد مجموعه شهرداری شیراز شدند اما تذاکراتی که به ما داده می‌شود این تصور را در اذهان عمومی ایجاد می‌کند که حجم زیادی از نیرو در مدیریت فعلی وارد مجموعه شهرداری شیراز شده‌اند.
وی ابراز داشت: من برای تک تک همکارانی که در دوره قبل و فعلی وارد مجموعه شهرداری شدند احترام قائل هستم و آن‌ها را سرمایه جامعه و شهرداری می‌دانم، در کمال صداقت اعلام می‌کنم که وظیفه ما پیگیری وضعیت پرسنل شهرداری است.
اسکندرپور یادآور شد: دیوان عدالت اداری با امکان جذب 50 هزار نیرو در شهرداری‌ها که سهم شیراز نیز 800 نفر بود، مخالفت کرده است تا هرگونه جذب نیرو از طریق آزمون عمومی انجام گیرد، هفته آینده اصلاحیه آیین‌نامه استخدام نیروهای شهرداری در هیئت دولت مطرح و اصلاحاتی انجام می‌شود تا فرصت جدید برای جذب نیرو در شهرداری‌ها فراهم شود.

کمترین میزان تغییر کاربری باغات قصردشت در سال 97
شهردار شیراز در بخش دیگر سخنان خود به موضوع تغییر کاربری باغات قصردشت شیراز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: اخیرا در فضای مجازی صحبت‌های زیادی در خصوص تغییر کاربری باغات مطرح می‌شود و کسانی هم که پیش از این در تغییر کاربری‌ها دخیل بودند، فضای مجازی را از اعداد و ارقام عجیب تغییر کاربری در دوره جدید، پر می‌کنند.
اسکندرپور ادامه داد: سال 97 موفق‌ترین سال در حفاظت از باغات قصردشت بوده است و کمترین تغییر کاربری را نسبت به سال‌های گذشته داشته‌ایم، سال گذشته 3 هزار و 136 متر مربع از باغات تغییر کاربری پیدا کردند.
وی با اشاره به میزان تغییر کاربری باغات قصردشت شیراز طی 7 سال گذشته ادامه داد: 56 هزار و 413 متر مربع در سال 90، 25 هزار و 888 متر مربع در سال 91 ، 27 هزار و 884 متر مربع در سال 92،  17 هزار و 916 مترمربع در سال 93، 17 هزار و 821 متر مربع در سال 94، 57 هزار و 896 مترمربع در سال 95، 31 هزار و 666 متر مربع در سال 96 و 3 هزار و 136 مترمربع در سال 97 از باغات قصردشت مورد تغییر کاربری قرار گرفته است.
شهردار شیراز تاکید کرد: شورا و شهرداری فعلی بر حفظ باغات تاکید داشته و آمار هم نشان دهنده کمترین تغییر کاربری در مدیریت فعلی شهری شیراز است.

افتتاح 10 پروژه جدید در سال جاری
اسکندر پور در پایان ابراز داشت: در جلسه‌ای که اخیراً با اعضای شورا برگزار شد، اعضا بر این موضوع اتفاق نظر داشتند که حوزه مدیریت شهرداری و انتصاب مدیران حق قانونی شهردار است همان‌طور که حوزه قانون‌گذاری بر عهده شورا است، امیدوارم با همگرایی و همفکری در سال 98 اتفاقات خوبی را برای شهر رقم بزنیم؛ اسفند سال 97 یکی از موفق‌ترین سال‌های درآمدی شهرداری بود که رکورد 12 ساله را نیز زدیم بدون اینکه نیاز به تغییر کاربری آنچنانی داشته باشیم. این درآمد باعث شد تعهداتی که داشتیم انجام دهیم و در سال جاری 10 پروژه درجه یک را در هفته دولت و دهه فجر به سامان می‌رسانیم که جزئیات آن را در جلسات آینده اعلام خواهم کرد.
فارس
کد مطلب : ۲۰۳۵۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما