۰
plusresetminus

راه‌اندازی کمیته پزشکی المپیک در شیراز

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس از راه‌اندازی کمیته پزشکی المپیک با هدف ارائه بالاترین سطح خدمات پزشکی ورزشی مطابق با استاندارهای کمیته بین‌المللی المپیک (Ioc) در این هیئت خبر داد .
راه‌اندازی کمیته پزشکی المپیک در شیراز
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ؛ دکتر کاوه باشتی هدف از راه‌اندازی این کمیته در هیئت پزشکی ورزشی استان را ارائه کارآمدترین و بالاترین سطح خدمات پزشکی ورزشی مطابق با استاندارهای کمیته بین‌المللی المپیک (ios) به ورزشکاران نخبه فارس عنوان کرد.وی با بیان اینکه  ورزشکاران نخبه‌ای که شانس انتخاب شدن برای المپیک 2020 را دارند و همچنین ورزشکاران اعزامی به المپیک می‌توانند از خدمات این کمیته بهره‌مند شون، افزود: . پایش سلامت کلی و سلامت ورزشی ورزشکاران دریافت کننده خدمات این کمیته از طریق معاینات دوره ‎ ای زمان بندی شده در فاصله زمانی با قیمانده تا المپیک 2020 از اهداف مدنظر است.
این جراح المپیکی ایران اظهار کرد: ارائه بالاترین استاندارد از خدمات پزشکی ورزشی از جمله پیشگیری از آسیب‌های ورزشی، درمان صدمات ورزشی، تغذیه و روانشناسی ورزشی ،بازتوانی ورزشی و ... به نخبگان ورزش را در برنامه تعیین شده این کمیته داریم .
باشتی با بیان اینکه علاوه بر خدمات عنوان شده، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی ویژه برای دانش افزایی این ورزشکاران نخبه از دیگر برنامه‌های عملیاتی این کمیته است، یادآور شد: موضوعات دیگری از جمله مکمل‌های ورزشی و آنتی دوپینگ، معرفی لیست ممنوعه، شرایط ورزشکاران در سفر، تطابق آب و هوایی و بهداشت خواب این ورزشکاران از موارد مهم دیگری هستند که کمیته پزشکی المپیک به جد به آن خواهد پرداخت.
 
کد مطلب : ۲۰۵۰۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما