۰
plusresetminus
مسئولین فرهنگی بسیج دانشجویی ۱۰ دانشگاه شهر شیراز خطاب به آیت الله دژکام:

اکران فیلم های مستهجن، رقص و تک خوانی ها و... لکه ننگی بر هویت سومین حرم اهل بیت (ع) است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی ۱۰ دانشگاه محوری شهر شیراز و ۸ دانشگاه و مرکز آموزش عالی هنر شیراز در نامه ای خطاب به حجه الاسلام والمسلمین دکتر دژکام، نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، امام جمعه شهر شیراز و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس نسبت به هفته فیلم اروپایی در شیراز و رخداد های ضد فرهنگی این شهر واکنش نشان دادند.
اکران فیلم های مستهجن، رقص و تک خوانی ها و... لکه ننگی بر هویت سومین حرم اهل بیت (ع) است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ؛ مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی 10 دانشگاه محوری شهر شیراز آورده اند: این مظاهر بی فرهنگی و هنجار شکن را از دانشگاه شیراز و علوم پزشکی گرفته تا دیگر دانشگاه های استان می توان دید . دانشگاه های استان در سایه بی توجهی مسئولین استانی و در حصار قوانین وزارتخانه ، خود را از هر نوع پاسخگویی مبری می دانند و نهاد های انقلابی در دانشگاه همچون نهاد رهبری نیز تحرکی از خود نشان نمی دهند . آیا نباید مسئول فرهنگی بی تفاوت ، مواخذه شود یا برکنار گردد.

در بخش دیگر این نامه به اشاره به این که جای تعجب نیست که تصاویری در فضای مجازی در حال پخش باشد و زن و مردی در خیابان های اصلی شیراز برقصند و عابرین تماشا کنند، آمده است: جای بسی نگرانی است که در شیراز و به نام هفته اکران فیلم های اروپایی ، زیر نظر اداره (فرهنگ ) و ارشاد(اسلامی)و با استعانت مهره های سست عنصری که رضای خلق را بر رضای خدا مقدم می دارند فیلم هایی در سومین حرم اهل بیت (ع) اکران شود و ترویج بی بند و باری جنسی و روابط نامشروع و فساد اخلاقی تنها اثر آن باشد.

در ادامه این بخش نامه خطاب به آیت الله دژکام نوشتند: آیا نباید بخاطر رخداد چنین مسائل ضد فرهنگی در جامعه اسلامی مان خاک ماتم بر سر کنیم .والله  جا دارد از غصه چنین وقایعی دق کنیم .چه کسی این مسئولین خفته یا خود را به خواب غفلت زده را باید بیدار کند ؟ انتظار بعیدی نیست که بخاطر بی تفاوتی مسئولین به این نوع دهن کجی ها نسبت به ارزشهای دینی مردم ، روزی مردم با حضور و عمل انقلابی شان  در صحنه، خود بساط این خیمه شب بازی ها را برچینند.
 
مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی 10 دانشگاه محوری شهر شیراز و 8 دانشگاه و مرکز آموزش عالی هنر شیراز در بخش دیگر این نامه و با بیان این که  آسیب های اجتماعی اگر چه در استان فارس و سطح شیراز در رتبه های بالای کشور قرار ندارد اما این سطح تنوع آسیب ها در سطح شیراز اصلا شایسته شهر فرهنگ و تمدن و معنویت نیست، آورده اند: متاسفانه شهر شیراز هم در حوزه فقر و حاشیه نشینی و هم تجمل گرایی با آسیب های عدیده اجتماعی دست و پنجه نرم می کند که بسیاری از این مشکلات در سایه بی توجهی مسئولین روز به روز تشدید می شود.
در ادامه این بخش آسیب های اجتماعی آمده است: آیا باید حتما سیل بیاید تا مسئولین توجهشان به حاشیه شهر بیفتد یا یک نفر در کنار کوچه و خیابان بمیرد تا این مسئولین یادشان بیفتد جلسه بگیرند ؟.آنقدر مشکلات و آسیب های اجتماعی در حاشیه شهر شیراز پیچیده و متنوع و عمیق هست که بعضا کارآمدی نظام اسلامی در این مناطق در دید مردم آن منطقه جای بحث دارد.

مسئولین فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی دانشگاه های شیراز افزودند: ضعف دینی و بی بند و باری جنسی هم از آسیب های محله های تجمل گرا است که هیچ گروه و نهادی در این حوزه ورود نکرده است .حل آسیب های اجتماعی در سطح شیراز یک عزم استانی می طلبد که همه نهاد ها در این باره بسیج شوند .

در بخش پایانی این نامه آمده است: بی شک مسئولیتی که به برکت انقلاب اسلامی به هر یک از ما سپرده شده است مصداق تمکّنی است که خداوند به ما داده است و در قرآن کریم به اذای آن از ما مطالبه امر به معروف و نهی از منکر کرده است .بیاییم شیراز را از شهره شدن در بی فرهنگی نجات دهیم و به جایگاه سومین حرم اهل بیت (ع) برسانیم  .
منبع: علم و فناوری
کد مطلب : ۲۰۵۸۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما