۰
plusresetminus
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین خبر داد:

رفع تصرف اراضی ملی شهرستان قیرو کارزین از چنگال زمین خواران

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹
در راستای اقدامات پیشگیرانه ،حفاظت از اراضی ملی و جلوگیری از زمین خواری ٨ هکتار از اراضی ملی شهرستان قیرو کارزین كه توسط متخلفين تصرف و به باغ تبديل شده بود رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
رفع تصرف اراضی ملی شهرستان قیرو کارزین از چنگال زمین خواران
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در راستای اقدامات پیشگیرانه ،حفاظت از اراضی ملی و جلوگیری از زمین خواری ٨ هکتار از اراضی ملی شهرستان قیرو کارزین كه توسط متخلفين تصرف و به باغ تبديل شده بود رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
یعقوب نظریان رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین با اعلام این خبر گفت: بادستورکتبی دادستان شهرستان و اقدام به موقع و پیگیری اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای حفاظت منابع طبیعی استان و شهرستان و نیز همکاری خوب دستگاه قضایی و نیروی انتظامی میزان هشت هکتار از اراضی ملی تصرفی در پلاک دشتک سیاه از توابع این شهرستان که توسط سودجویان تخریب وتصرف و به باغ تبدیل شده بود رفع تصرف و به انفال بازگشت.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین گفت: پس از دریافت گزارشات مردمی و بررسی های صورت گرفته مبنی بر وقوع تخلف در این محدوده بلافاصله گشت زنی شبانه روزی و مستمر ازین منطقه در دستور کار ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان قرار گرفت.
نظریان با بیان اینکه همزمان با تلاشهای شبانه روزی عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی هماهنگی های لازم نیز با مراجع قضایی به عمل آمد تصریح کرد: در  نهایت پس از گذشت ١٠ ساعت عملیات نفس گیر نیروهای منابع طبیعی و عوامل امنیتی زمین‌های تصرف شده رفع تصرف و درختانی که بصورت غیر قانونی در اراضی ملی كاشته شده بود قلع و قمع گردید و اراضي به حالت اوليه بازگردانده شد.وی افزود:در حال حاضر پرونده قضایی برای خاطیان و متخلفان این اراضی تنظیم وتحقیقات نهایی جهت انجام مراحل بیشتر قضایی ادامه دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان قیروکارزین ضمن هشدار جدی به متخلفان و فرصت طلبان نسبت  به سوء از اراضی ملی استان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های طبیعی سریعاً مراتب را با شماره تلفن ١٥٠٤ یگان حفاظت منابع طبیعی گزارش دهند.
کد مطلب : ۲۰۸۱۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما