وزیر نیرو در اقلید:

وجود 115 نیروگاه تجدید پذیر به ظرفیت 750 مگاوات در کشور

18 تير 1398 ساعت 8:24

وزیر نیرو از وجود و بهره‌برداری 115 نیروگاه به ظرفیت 750 مگاوات تجدید پذیر در کشور خبر داد و گفت: در سال جاری 300 مگاوات دیگر در دست اجراست.


به گزارش حافظ خبر، رضا اردکانیان  در آیین افتتاح نخستین نیروگاه 10 مگاواتی  شهرستان اقلید که با حضور مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد از اهمیت آب و برق و ارتباط مستقیم آن با آسایش و راحتی مردم سخن گفت.
 
وی اظهار داشت: موضوع برق نه تنها در شهرستان اقلید بلکه در استان فارس و در پهنه کشور، امری مهم است و نقش بسزایی در رونق تولید و توسعه کشور دارد.
 
وزیر نیرو تصریح کرد: از قوه به فعل درآوردن ظرفیت‌های تجدید پذیر کشور در عرصه خورشید، باد و... جزو برنامه‌های قطعی ما است که مستلزم مشارکت وسیع سرمایه‌های مادی و منابع انسانی کشور است.
 
اردکانیان خوداتکایی در فراهم کردن تجهیزات موردنیاز نیروگاه‌های خورشیدی را خبری خوب برای کشور خواند و گفت: البته از برنامه عقب تعهد شده هستیم و می‌کوشیم با راهکارها و سازوکارهایی که نیاز به همفکری و هم‌اندیشی وسیع فعالان این عرصه بوده، در فرصت باقیمانده دولت طی دو سال آینده بخش قابل‌توجه این تعهدات را جبران و عملیاتی کنیم.
 
وزیر نیرو از وجود و بهره‌برداری 115 نیروگاه به ظرفیت 750 مگاوات تجدید پذیر در کشور خبر داد و گفت: در سال جاری 300 مگاوات دیگر در دست اجراست.
 
وی ادامه داد: از این مجموعه 64 نیروگاه، نیروگاه خورشیدی است که مشارکت بخش وسیعی از بخش غیردولتی را داشته است.
 
اردکانیان به توجه دولت تدبیر و امید در راه‌اندازی نیروگاه‌های تجدید پذیر اشاره کرد و یادآور شد: حدود 80 درصد این نیروگاه‌ها طی 6 سال گذشته و در دولت تدبیر و امید به مدار بهره‌برداری آمدند که سه‌چهارم آن مربوط به دولت دوازدهم است.
فارس


کد مطلب: 20837

آدرس مطلب: http://www.hafezkhabar.ir/news/20837/وجود-115-نیروگاه-تجدید-پذیر-ظرفیت-750-مگاوات-کشور

حافظ خبر
  http://www.hafezkhabar.ir