۰
plusresetminus
مدیر کل ورزش و جوانان فارس :

تعیین جایگاه ورزش به عنوان یک مولفه اثر گذار در جامعه مطرح است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: با تغییر نگاه ها و تعیین جایگاه ورزش به عنوان یک مولفه اثرگذار در حوزه های مختلف،رقابت های ورزشی نه فقط به عنوان یک رویداد ورزشی بلکه به مثابه برنامه کلان بهسازی ساخت و ساز شهری اهمیت یافته اند.
تعیین جایگاه ورزش به عنوان یک مولفه اثر گذار در جامعه مطرح است
به گزارش حافظ خبر، حیدر علی کامیاب که در جلسه کنترل پروژه های عمرانی حوزه ورزش استان و در حضور تعدادی از فرمانداران، روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها،پیمانکاران و ناظران فنی این پروژه‌ها سخن می‌گفت، با اشاره به سرعت گرفتن رونداحداث پروژه‌های عمرانی ورزش افزود :تحریم‌ها و شرایط خاص اقتصادی کشور مانع از خدمت رسانی به مردم نشده است.
وی با بیان اینکه ۱۸۰ پروژه عمرانی فعال در حال تکمیل و آماده‌سازی است گفت:بخش زیادی از این پروژه ها در هفته دولت امسال تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه پروژه های در حال ساخت استان شامل چمن های بزرگ،چمن های مینی فوتبال،خوابگاه،استخر، سالن های تخصصی و چند منظوره است گفت: تقویت زیرساخت‌های عمرانی زمینه ساز توسعه و رونق ورزش استان می شوند. کامیاب توسعه زیرساخت‌های ورزشی را یک ضرورت مهم در این حوزه دانست و افزود:این اقدام ضمن ایجاد زمینه برای شناخت و شناسایی استعدادها و توسعه ورزش همگانی،زمینه ساز تحقق عدالت اجتماعی در استان نیز می شود.
وی افزود:در کنار چنین رخداد مثبتی توسعه زیرساخت‌های ورزشی ظرفیت‌های استان را برای میزبانی اردوهای تیم ملی، رقابت های کشوری،آسیایی،بین المللی و جهانی نیز افزایش می دهد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس توسعه ورزش را یکی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی در جامعه دانست و با اشاره به برنامه ششم توسعه و نقش مهم و تاثیر گذار ورزش در این برنامه گفت :امروز اثرات مستقیم اقتصادی ورزش همچون تولید کالا و خدمات ورزشی ،صادرات و واردات ،ایجاد اماکن و تسهیلات ،اشتغال ،جذب گردشگر و حامیان مالی بر هیچ کس پوشیده نیست.
کامیاب توسعه اماکن ورزشی را گام نخست در پروسه میزبانی رویدادهای مختلف دانست و افزود:توانایی میزبانی رویدادهای ورزشی یکی از ظرفیت‌های بزرگ حوزه ورزش در استان فارس است.
وی با تاکید بر اینکه در معادلات کنونی رقابت های ورزشی بزرگ به همانند برنامه کلان بهسازی و ساخت و ساز شهری اهمیت یافته اند گفت:با توجه به شرایط حاضر اقتصادی کشور و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ،ورزش می‌تواند منبع مهم و با ارزش در مسیر توسعه کشور باشد،منبعی که آثار مثبت آن در حوزه اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی و حتی سیاسی می‌تواند نمایان باشد.
کد مطلب : ۲۰۸۵۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما