۰
plusresetminus

آغاز بازسازی ساختارهای تجسمی فارس با شروع تعمیرات نگارخانه وصال

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: این اداره کل در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری، پس از ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری در سراسر استان، هم اکنون در تلاش است تا دو رویداد مهم دیگر شامل بازسازی و مرمت ساختمان ها و دیگری پایان بخشیدن به پروژه ساخت تالار مرکزی شیراز، را جهت استفاده هنرمندان و فرهنگ وران انجام دهد.
آغاز بازسازی ساختارهای تجسمی فارس با شروع تعمیرات نگارخانه وصال
به گزارش حافظ خبر، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: این اداره کل در راستای حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری، پس از ساخت مجتمع های فرهنگی و هنری در سراسر استان، هم اکنون در تلاش است تا دو رویداد مهم دیگر شامل بازسازی و مرمت ساختمان ها و دیگری پایان بخشیدن به پروژه ساخت تالار مرکزی شیراز، را جهت استفاده هنرمندان و فرهنگ وران انجام دهد.

سهرابی افزود: در آستانه تشکیل انجمن هنرهای تجسمی و برگزاری انتخابات آن، فرهنگ و ارشاد فارس درصدد برآمده تا با رفع مشکلات پیشین نگارخانه وصال، مرمت ساختمان های فرسوده این اداره را در گستره استان فارس آغاز کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: این نگارخانه که از قدیمی ترین نگارخانه های کشور محسوب می شود؛ در گستره زمان به بخش مهمی از تاریخ فرهنگ و هنر استان بویژه در بخش هنرهای تجسمی مبدل شده است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس خاطرنشان کرد: این مرکز هنری طی سالیان اخیر با فراز و فرودهایی مواجه بوده است و اکنون نیازمند رسیدگی چه از نظر شکل ظاهری و چه نوع مدیریت آن است.
وی با اشاره به کشمکش های بوجود آمده در سال پیش برای این ساختمان 50 ساله گفت: اکنون و پس از ساخت مجدد تابلو نگارخانه، بازسازی آن نیز در دست اقدام قرار گرفته است. دیوارها و کف این نگارخانه که به دلیل استهلاک و مشکلات حاشیه ای ساختمان های مجاور به شکل زننده ای درآمده بود، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اکنون در حال ترمیم و بازسازی است و انتظار می رود طی 2هفته آینده آماده بهره برداری شود.

لازم به ذکر است انجمن هنرهای تجسمی در قالب و رویکردی نو درحال تشکیل است و هیئت موسس آن در صدد برآمده تا نمایشگاهی را با حضور جمعی از هنرمندان معاصر استان با هدف ایجاد شور و نشاط هنری و گردهمایی هنرمندان استان در نگارخانه وصال برگزار نماید.
این نمایشگاه پس از پایان تعمیرات نگارخانه با آثاری از  نزدیک به 100 نفر از هنرمندان استان گشایش خواهد یافت و پس از آن مراحل برگزاری انتخابات انجمن نیز به انجام خواهد رسید.
کد مطلب : ۲۰۹۲۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما