۰
plusresetminus

آغاز نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک در شیراز

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک با برگزاری آیین افتتاحیه در گذر زندیه شیراز رسما کار خود را آغاز کرد و تا 26 مرداد در شهر راز ادامه دارد.
آغاز نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک در شیراز
به گزارش حافظ خبر، عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تجربه و مطالعات جامعه‌شناختی با قاطعیت نشان می‌دهد، ادبیاتِ تعلیمیِ امری که در هزاره‌ی گذشته بر فضای تربیتی مستولی بوده است دیگر در دنیای امروز پاسخگوی پرورش کودکان نیست .
دودمان تأکید کرد: شیراز مدعی عنوان شهر دوستدار کودک است و این به معنی نیست که آسیب‌هایِ اجتماعیِ حوزه کودک و نوجوان در شهر وجود، اما می‌توان گواهی داد که شیراز برای رسیدن به شاخصه‌های زندگیِ خوب و امن برای کودکان، برنامه‌ریزی کرده و ظرفیت‌های خود را در حوزه مدیریت شهری به کار گرفته است .
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شیراز  با بیان اینکه امسال برای توسعه فرهنگ شهروندی در حوزه کودک و نوجوان از هنرمندانِ هنرهای نمایشی یاری جستیم، گفت: تقریباً هنرمندان تمام استان ها به دعوت ما پاسخ مثبت دادند تا در پایتخت فرهنگ و هنر ایران عزیز برگ زرین دیگری را برای کشور رقم بزنند .
دودمان خاطرنشان کرد: حدود 140 هنرمندِ تئاتر خیابانی از 11 استان کشور به مدت 5 روز مهمان شیرازیانی هستند که هنر در کوی و برزن شهرشان نفس می‌کشد و حالا هنرهایِ نمایشیِ جوان، یادآور روزهای درخشان شیراز در عرصه تئاتر است .
نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز به همت شهرداری شیراز و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از شامگاه 22 مرداد رسما کار خود را آغاز کرد و تا 26 مردادماه ادامه دارد.
ایسنا
کد مطلب : ۲۱۱۸۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما