۰
plusresetminus

شکوفایی بخش گردشگری فارس را با جدیت دنبال می کنیم

تاریخ انتشارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: فعالیت ما در کمیسیون گردشگری این اتاق باید منجر به رونق، تحرک و جهش در بخش گردشگری استان شود و با این نگاه، کاربردی شکوفایی بخش گردشگری فارس را با جدیت دنبال می کنیم.
شکوفایی بخش گردشگری فارس را با جدیت دنبال می کنیم
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهراب شرفی در جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و ورزش اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: معضلات در استان فارس به ویژه در بخش گردشگری هویدا و مشهود است و دیگر زمان اینکه بنشینیم در جلسات و تنها بازگو کننده مشکلات باشیم گذشته و تنها با اقدام عملی می توانیم ایجاد کننده حرکت موثر و مفید باشیم.
وی افزود: در کمیسیون گردشگری اتاق ما به دنبال ارائه راهکار عملی برای کاهش معضلات و تسهیل شرایط اقتصادی استان هستیم.
شرفی اظهارداشت: عملکرد این کمیسیون باید برای همگان محسوس باشد زیرا بر این باوریم اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان باید بتواند نقش محوری خود را در بخش گردشگری استان به خوبی ایفا کند.
وی با بیان اینکه بهره گیری از خرد جمعی رویکرد فعالیت های ما در بخش گردشگری استان است اضافه کرد: برای توسعه استان و ایجاد رونق اقتصادی باید تعامل بین بخش خصوصی و دولتی ایجاد شود و هر بخش وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: اولویت ما کاهش ناهنجاری های اجتماعی که برگرفته از عدم اشتغال و بیکاری است، لذا وظیفه ما کاهش مشکلات و بهبود شرایط برای فعالیت اقتصادی در حوزه گردشگری است.
شرفی با بیان اینکه باید مطالبات و نیازها را شناسایی و در راستای عملیاتی کردن آنها راهکار ارائه و گام برداشت تصریح کرد: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی فارس باید عملکرد شفاف و کاربردی داشته باشد و بتواند از عملکرد خود دفاع کند و در خصوص اقدامات بخش گردشگری استان هرگونه کم کاری های بخش های مختلف بخش خصوصی و دولتی را به رسانه ها اعلام می کنیم.    
وی افزود: برخی از طرح های گردشگری در مناطق مختلف استان می تواند به توسعه گردشگری استان کمک کند لذا باید جنبه تشویقی داشته باشد و معتقدیم حرکت به سمت ایده هاي نو و حرف هاي ناب موجب می شود مسئولان مربوطه با نگرش جدید در پیگیري مطالبات اقدام کنند.
سولماز دهقانی رییس کمیسیون گردشگري شوراي شهر شیراز نیز با اشاره به اهمیت فضاي مجازي در زمینه ارائه اطلاعات به گردشگر گفت: عملکرد فضاي مجازي در حوزه گردشگری استان ضعیف است که این یک نقص محسوب می شود.
وی بیان کرد: یکی از دلایل وضعیت نامناسب توریسم سلامت را، عدم کارایی ساختار برخی کمیته ها در استان دانستند.
دهقانی با انتقاد از عدم اجرایی شدن طرح سایت گردشگري سلامت توسط علوم پزشکی پیشنهاد کرد، کمیسیون گردشگري اتاق به عنوان بخش خصوصی متولی این طرح باشد و در این خصوص از علوم پزشکی درخواست شود اطلاعات بارگزاري شده جهت استفاده بیماران و گردشگران در اختیار کمیسیون قرار دهد.
زارعی سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در شیراز هم گفت: این نمایندگی به عنوان تسهیل کننده و ارتباط دهنده دنیاي خارج آماده همکاری در جهت توسعه گردشگری استان است که نبود لیست مشخص سرمایه گذارن جهت مشارکت در پروژه هاي گردشگري یکی از معضلات در این بخش در استان است.
در این جلسه روسای پنج کمیته زیرمجموعه این کمیسیون به ارائه گزارش پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب : ۲۱۱۹۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما