۰
plusresetminus

بهره برداری از 480 میلیارد تومان اعتبار پروژه های روستایی استان فارس

تاریخ انتشاردوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴
توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس پروژه های روستایی استان فارس با اعتبار ۴۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
بهره برداری از 480 میلیارد تومان اعتبار پروژه های روستایی استان فارس
به گزارش حافظ خبر، در سومین روز از هفته دولت پروژه های روستایی استان فارس با اعتبار 480 میلیارد تومان در مراسمی توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
رئیس جمهور  در این آیین از استان فارس به عنوان مرکز مهم فرهنگی و گردشگری در کشور یاد کرد و گفت:‌استان فارس برای ما به عنوان مرکز فرهنگی و پرچمدار تمدن باستانی ایران حائز اهمیت است.
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی افزود:‌استان فارس مرکز بسیار مهم برای گردشگری ایران است که حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و آثار تاریخی مهم از جمله ظرفیت‌های آن است.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های برجسته شیراز در حوزه دانشگاهی و پزشکی،‌ جایگاه این شهر را به عنوان مرکز گردشگری سلامت یادآور شد و در ادامه این ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس،‌طرح‌های توسعه روستایی در استان فارس را افتتاح کرد.
دکتر عنایت الله رحیمی ، استاندار فارس در این مراسم با اشاره به اینکه در هفته دولت ۸۲۱ پروژه با اعتباری بالغ بر 3هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در استان فارس به بهره برداری می رسد، به پروژه های روستایی که در این مراسم توسط رئیس جمهور افتتاح شد اشاره کرد و افزود: خوسعه روستایی از ابتدای دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار داشته و امروز شاهد تحقق این هدف در روستاهای استان فارس هستیم
وی ادامه داد:  آبرسانی به ۲۴ روستا با اعتباری بالغ بر  ۱۰ میلیارد تومان  که روستاهای ۵ شهرستان ممسنی، بوانات، رستم، زرین دشت و جهرم را در بر می گیرد از جمله این پروژه های روستایی است.
وی همچنین به بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۱۳ روستای فاقد برق به ارزش ۱۰ میلیارد تومان  در شهرستان های جهرم، فیروزآباد، مهر، لارستان، داراب و رستم اشاره کرد و افزود: این اقدام مهاجرت معکوس و افزایش جمعیت روستاها، افزایش اشتغال و رونق فعالیت های صنعتی، کشاورزی و دامداری و همچنین افزایش رفاه زندگی را در پی خواهد داشت.
نماینده عالی دولت در استان فارس گازرسانی به ۱۷۴ روستای استان فارس با اعتبار ۳۱۹ میلیارد تومان را از دیگر پروزه های روستایی آماده بهره برداری دانست و عنوان کرد: این روستاها  مربوط به شهرستان های جهرم، لامرد،اقلید،زرین دشت، سپیدان،شیراز، فراشبند،رستم، فسا،قیر و کارزین،مرودشت، ممسنی و فیروزآباد است.
استاندار فارس احداث راه و روکش راه های روستایی را نیز در راستای توسعه روستاها حائز اهمیت دانست و افزود: تعداد زیادی پروژه در این حوزه با اعتبار ۳۳ میلیارد تومان امروزدر شهرستان های رستم، خرامه،سپیدان،فسا، داراب، قیر و کارزین،کازرون و ممسنی به بهره برداری می رسد.
توسعه پوشش تلفن همراه روستایی با اعتبار ۶۴ میلیارد تومان در ۶۰۲ روستا و همچنین ارائه خدمات الکترونیک با اعتبار ۸ میلیارد تومان در ۳۲۵ روستا نیز از جمله پروژه های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که به گفته استاندار فارس در این مراسم به بهره برداری رسید
وی همچنین به  افتتاح ۴ خانه بهداشت روستایی با ارزش ۶۹۳ میلیون تومان در شهرستان های شیراز و مهر و همچنین افتتاح پروژه های حوزه ورزش از جمله  ۵۰ خانه روستایی ، ۳۱ زمین چمن مصنوعی و ۹ سالن ورزشی با ۳۲ میلیارد تومان اشاره کرد
کد مطلب : ۲۱۳۱۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما