۰
plusresetminus

راه اندازی منطقه ویژه نفت و گاز فارس وارد فاز عملیاتی می شود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: در پی برگزاری جلسات متعدد در موضوع راه اندازی منطقه ویژه فناوری صنعت نفت و گاز استان در اتاق بازرگانی فارس، بنا شد این موضوع بنا شد این مضوع از جلسات کارشناسی کمیسیون خارج و به صورت عملیاتی و بر اساس مدل اجرایی پروژه منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز پیگیری شود.
راه اندازی منطقه ویژه نفت و گاز فارس وارد فاز عملیاتی می شود
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر طیبی در جلسه کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، با اشاره به جلسه بررسی موانع پیش روی راه اندازی منطقه ویژه گاز استان فارس بیان کرد: ابعاد مختلف منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز با حضور کارشناسان استان در بخش های مختلف بررسی شده است.
طیبی افزود: بر این اساس مصوب شد شرکتی به عنوان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان فارس ثبت شود که در این زمینه به زودی نامه ای از اتاق بازرگانی استان برای استاندار فارس تهیه شده است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس با تشریح این نامه اظهارداشت: در این نامه سهامداران پیشنهادی برای این شرکت را مطرح کردیم که نماینده سهامداران دعوت و شرکت تشکیل شود و بحث های مرتبط با این موضوع در قالب شخصیت حقوقی خارج از کمیسیون دنبال شود.
وی اضافه کرد: همچنین در این نامه درخواست ما این است که این موضوع با محوریت کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی استان در استانداری دنبال شود.
طیبی ادامه داد: به زودی جلسات این مهم در استانداری فارس تشکیل می شود و با تشکیل سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان، موضوع به صورت جدی تر در استان دنبال خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، پاز و پتروشیمی و نمایشگاه بهداشت ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت در مهرماه جاری در شهر شیراز برگزار می شود که حضور فعالان اقتصادی و شرکت های فعال استان در این بخش می تواند بر کیفیت نمایشگاه بی افزاید.
طیبی تصریح کرد: فارس از استان های پیشگام در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در استان است که هدف این نمایشگاه تنها صرف برگزاری نیست و همه باید برای برگزاری نمایشگاه در خورشان استان تلاش کنند.
در این جلسه دو گزارش با موضوع "لزوم توسعه متوازن زیست بوم کارآفرینی حوزه انرژی با محوریت شرکت های دانش بنیان" و "نقش کریدور شمال – جنوب در توسعه مدل بهینه انرژی استان فارس" ارائه شد.
انتهای پیام/
کد مطلب : ۲۱۴۳۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما