۰
plusresetminus

رشد 22 درصدی زیرساخت‌های ورزشی در آباده

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
مدیرکل ورزش و جوانان فارس از رشد 22 درصدی زیرساخت‌های ورزش آباده در دوره 5 ساله بین سال‌های 93 تا 98 خبر داد.
رشد 22 درصدی زیرساخت‌های ورزشی در آباده
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدر علی کامیاب که در دیدار با رحیم زارع نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی سخن می‌گفت، اظهار داشت: فضای ورزشی موجود در این شهرستان در ابتدای این دوره زمانی 51789 متر و سرانه ورزشی 514/. متر بوده است.
وی افزود: از سال 93 تاکنون 11 هزار و 555 متر فضای ورزشی در آباده و بوانات ساخته‌شده که نشان از رشد 22 درصدی سرانه ورزشی در این منطقه از استان است.
کامیاب سرانه ورزشی کنونی در این شهرستان را 628/. متر اعلام کرد.
وی با بیان اینکه تا سال 1393 در این منطقه از استان تنها یک سالن تخصصی، یک چمن مینی‌فوتبال، یک خوابگاه، سه خانه ورزش روستایی و یک زمین آسفالته وجود داشته است افزود: در سال جاری 6 پروژه ورزشی شامل یک سالن چندمنظوره در بیدک،4 زمین مینی‌فوتبال با مساحت 4500 متر و خانه روستایی با مساحت مجموع 5800 متر افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.
دبیر شواری عالی ورزش استان تعداد باشگاه‌های این منطقه از استان در سال 93 را تنها سه باشگاه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 19 باشگاه در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.
کامیاب با بیان اینکه در شمال فارس و مشخصاً شهرستان آباده رشته‌هایی مانند فوتبال، فوتسال، والیبال، ورزش‌های رزمی ورزش‌های بومی محلی علاقه‌مندان بسیاری دارد گفت: برنامه‌ریزی‌ها در این چند سال برای تأمین زیرساخت‌های مرتبط با این رشته‌ها انجام‌گرفته است.
کد مطلب : ۲۱۴۶۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما