ضرب و شتم شهردار فسا در محل کار

27 شهريور 1398 ساعت 8:36

فرماندار ویژه فسا گفت: شهردار شهرستان فسا توسط ضاربان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.


به گزارش حافظ خبر، سلیمان کرمی با اشاره به حمله ‌ور شدن و ضرب و شتم حسن برات شهردار فسا در نیمه شب گذشته در مهمانسرا، اظهار داشت: در حال حاضر ضاربان فراری و تحت پیگرد قانونی هستند.
فرماندار ویژه فسا افزود: این ضاربان به نگهبانی حمله کرده و با بستن دست و پای وی به محل اقامت شهردار رفته و او را مورد ضرب و شتم قرار داده و فرار کرده اند.
کرمی با بیان این که هدف و انگیزه ضاربان از این اقدام مشخص نیست، ادامه داد: در این خصوص پرونده تشکیل شده و دستگیری ضاربان شهردار فسا از طریق دادستانی و نیروی انتظامی در دستور کار است.
فرماندار ویژه فسا تصریح کرد: پرونده این موضوع در اولویت است و با ضاربان بدون اغماض برخورد جدی خواهد شد.

عاجز کردن و یا قتل شهردار، هدف حمله به شهردار
مصطفی بادهیان با اشاره به عدم مشخص بودن دقیق انگیزه ضرب و شتم شهردار فسا اظهار داشت: در ساعت سه و نیم بامداد روز سه شنبه سه فرد ناشناس که صورت خود را پوشانده بودند باهدف عاجز کردن و یا قتل شهردار به محل سکونت او حمله کردند.
 وی با اشاره به اینکه شهردار فسا در محل شهرداری و در سوئیتی سکونت دارد، افزود: حسن برات در محل سکونت خود خواب بوده و این در حالی است که در اتاق قفل و کلید پشت در قرار داشته است.
 رئیس شورای شهر فسا بابیان اینکه گروه ناشناس دستان و دهان نگهبان شهرداری را بسته و به محل سکونت شهردار واردشده بودند، عنوان کرد: با بیدار شدن شهردار فسا از سروصداهای موجود و پرسیدن اینکه چه کسی پشت در است، یکی از افراد خود را نگهبان معرفی کرده و به بهانه آب خواستن، قصد ورود به سوئیت را داشته است.
وی اظهار داشت: پس از مقاومت شهردار از باز کردن در، به‌یک‌باره با ضربه پا، در  شکسته و سه نفر به او حمله می‌کنند و اسلحه کلتی را روی سر او قرار می‌دهند.
 بادهیان اضافه کرد: شهردار با بازوی خود باعث پرتاب کلت شده و انگار که دیگر خبری از اسلحه نبوده، ضاربان با چوب و چماق حسن برات را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.
 وی ادامه داد: چند جای سر برات شکسته و دستان و پاهای او دچار کبودی شده است.
 رئیس شورای شهر فسا افزود: در همان حین بااینکه ضاربان گوشی حسن برات را از دسترسش خارج کرده بودند، اما وی با گوشی دیگر خود با پلیس تماس گرفته و خود را معرفی می‌کند.
 بادهیان اضافه کرد: تا رسیدن پلیس، ۱۰ دقیقه‌ای طول می‌کشد و گروه ناشناس فرار می‌کنند.
 وی در ادامه عنوان می‌کند: با رسیدن پلیس، بلافاصله اورژانس را مطلع کرده و شهردار را به بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر(عج) منتقل می‌کنند.
 رئیس شورای شهر فسا بیان کرد: ورزیدگی بدن و قدرت جسمی شهردار مانع از پیش آمدن مشکلی جدی شده، اما پنج جای سر او بخیه خورده است.
 بادهیان افزود: درحالی‌که شهردار شهر باید در بیمارستان بستری می‌ماند اما با اصرار خود ساعت ۱۰ صبح مرخص شد و بلافاصله به محل کار خود آمده و به کارش ادامه داد.
 وی اضافه کرد: دستگاه‌های مربوطه استان و شهرستان نیز به جد تا شفاف شدن مسئله پیگیر آن هستند.

دستگیری یک مظنون
بادهیان عنوان کرد: امروز با ورود آگاهی به محل شهرداری یکی از کارمندان آنجا را به‌عنوان مظنون دستگیر کردند.
وی ادامه داد: البته دستگیری افرادی به‌صورت مظنون تا پیدا شدن افراد حقیقی طبیعی بوده و این به نشانه تائید مجرم بودن این شخص نیست.
حسن براتی در 14 شهریورماه سال 1396 از سوی شورای شهر شهرستان فسا با 4 رای موافق و 3 رای مخالف به عنوان شهردار فسا معرفی شد.
شهرستان فسا در فاصله 151 کیلومتری شیراز قرار دارد.
منبع: فارس


کد مطلب: 21549

آدرس مطلب: http://www.hafezkhabar.ir/news/21549/ضرب-شتم-شهردار-فسا-محل-کار

حافظ خبر
  http://www.hafezkhabar.ir