۰
plusresetminus

طرح نیلوفرانه جهت توانمندسازی دانش آموزان دختر

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷
طرح نیلوفرانه به منظور توانمندسازی دختران و ارتقای مهارت در مدارس استان فارس در حال اجرا می باشد.
طرح نیلوفرانه جهت توانمندسازی دانش آموزان دختر
به گزارش حافظ خبر، طرح نیلوفرانه به منظور توانمندسازی دختران و ارتقای مهارت در مدارس استان فارس در حال اجرا می باشد.
یکی از اهداف این طرح در جهت اصلاح سبک زندگی می باشد که آموزش به مربیان، دانش آموز و اولیا از جمله برنامه های است که در این طرح در نظر گرفته شده است. 
کاهش طلاق ، کاهش فساد اخلاقی، افزایش مشارکت های اجتماعی و توسعه و سلامت اجتماعی از جمله اهدافی است که در این طرح در نظر گرفته شده است. 
١۴۶ مرکز شبانه روزی در فارس فعالیت می کنند که از جمعیت ٢۴ هزار نفری که از این خدمات استفاده می کنند ١١ هزار نفر دختر هستند , دانش آموزان که دارای بضاعت مالی مناسبی  و در این مراکز حضور دارند سعی شده تا امکانات مناسبی برای این افراد در نظر گرفته شود البته سرانه هزینه غذای افراد ساکن در مراکز آموزشی شبانه روزی تنها ٢۵٠٠ تومان است. 
به گفته عسکر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس، کمبود نیروی انسانی، قدیمی بودن تجهیزاات، کمبود وسائل تفریحی و کمبود اعتبارات از جمله مشکلات بزرگی است که مراکز شبانه روزی با آن مواجه اند.
طاهره بی نیاز، مشاوره مدیرکل آموزش و پرورش فارس در امور بانوان در این خصوص گفت: در مناطق محروم و پرخطر و آسیب پذیر نیاز به مشاور و راه کارهای مشاوره ای بطور محسوس لازم است و برای دانش آموزان جهت دریافت این راه کارهای مشاوره ای، طرح نیلوفرانه بسیار موثر و کارآمد است که نقش فرهنگیان و برخی از اولیا می تواند تاثیرگذار باشد.
وی با بیان اینکه در بیش از 33 مدرسه در مناطق حساس، محروم و آسیب پذیر شهر شیراز این طرح در حال اجرا می باشد، تصریح کرد: دانش آموزان با گذراندن طرح نیلوفرانه که شامل دوره های آموزشی و مشاوره ای می باشد، می توانند نیازهای خود را با خودآگاهی، خود ارزشمندی، مهارت های مختلف از جمله دوست یابی و گفتگو احصا نمایند.
منبع: علم و فناوری
کد مطلب : ۲۱۷۹۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما