۰
plusresetminus

ویزیت روزانه ۲۵۰۰ زائر در موکب احمدبن‌موسی(ع)

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
مسؤول کمیته بهداشت و درمان موکب احمدبن موسی(ع) با بیان اینکه در این موکب خدمات درمانی به‌صورت رایگان به زائران خارجی و ایرانی ارائه می‌شود، گفت: روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ در بخش آقایان و ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر در بخش بانوان در این موکب ویزیت می‌شوند.
ویزیت روزانه ۲۵۰۰ زائر در موکب احمدبن‌موسی(ع)
به گزارش حافظ خبر به نقل از کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی موکب احمدبن‌موسی(ع)، محمد ابراهیمی‌فرد مسئول کمیته بهداشت و درمان این موکب از فعالیت 40 کادر درمانی در موکب خبر داد و اظهار داشت: این افراد شامل پزشک، پرستار و متخصصان داخلی و طب اورژانس از بیمارستان‌های مختلف شیراز هستند.
وی افزود: در موکب احمدبن موسی(ع) خدمات درمانی شامل ویزیت، ارائه دارو، نوار قلب، تزریقات، پانسمان و غیره به صورت رایگان به تمام زائران اربعین اعم از ایرانی و خارجی ارائه می‌‌شود.
ابراهیمی‌فرد تأکید کرد: خدمات پزشکی در موکب احمدبن موسی(ع) تنها ویژه زائران مستقر در این موکب نیست بلکه از موکب‌های مختلف کربلا و حتی زائران عراقی و سایر کشورها هم به این بخش مراجعه می‌کنند.
وی با بیان اینکه درمانگاه عمومی موکب احمدبن موسی(ع) دارای 20 تخت است که 10 تخت در بخش بانوان و 10 تخت در بخش آقایان قرار دارد، گفت: خدمات پزشکی در موکب احمدبن موسی(ع) از 18 مهرماه آغاز شده است و تا یک روز بعد از اربعین ادامه خواهد داشت.
مسئول کمیته بهداشت و درمان موکب احمدبن موسی(ع) اظهار کرد: به صورت روزانه در بخش درمانگاه آقایان 1200 تا 1500 نفر و در درمانگاه بانوان 800 تا 1000 نفر ویزیت می‌شوند.
وی با بیان اینکه عمده مشکلات زائران بیماری‌های گوارشی و سرماخوردگی است، به زائران اربعین توصیه کرد تا رعایت بهداشت فردی داشته و از خوردن غذاهای چرب و غذاهایی که نمی‌دانند منشأ آن چیست، پرهیز کنند.
 
کد مطلب : ۲۱۹۳۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما