۰
plusresetminus
دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب تقویت حافظه و درمان فراموشی ؛ برای کسانی که به فکر حافظه خودهستند

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷
دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان هستیم و این هفته کتاب تقویت حافظه و درمان فراموشی ؛ برای کسانی که به فکر حافظه خودهستند را معرفی خواهیم کرد.
کتاب تقویت حافظه و درمان فراموشی ؛ برای کسانی که به فکر حافظه خودهستند
به گزارش حافظ خبر، در کشور ما متاسفانه مردم با کتاب ها قهر بوده و به همین سبب سرانه مطالعه بسیار پایین و به اذعان سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه نگاه و در تاریخ 4 شهریور ماه سال گذشته حدود 12 دقیقه و نیم برای کتابخوانی و حدود 20 دقیقه سرانه مطالعه مجلات، روزنامه‌ها و فضای مجازی هم برای هر ایرانی می باشد که در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا بسیار کم برآورد می شود . به همین منظور خبرگزاری علم و فناوری در فارس تصمیم بر آن دارد که در هر دوشنبه کتاب هایی را برای مخاطبین خود معرفی نماید تا علاقه مندان با چشمانی باز و با آگاهی کتاب های خود را خریداری و مطالعه نمایند، پس هر دوشنبه با ما باشید در " دوشنبه ها با کتاب  " .
 
هفته قبل در دهمین  قسمت دوشنبه ها با کتاب ، به معرفی کتاب تفسیر موضوعی عرفان آشنا شدیم و  این هفته به کتابی عمومی در حوزه تغذیه و طب اسلامی می پردازیم .

 
معرفی کتاب :
کتاب " تقویت حافظه و درمان فراموشی "  که نویسنده آن جواد علی قلی پور است در ۱۶۰ صفحه نوشته شده که شامل دو فصل با عنوان راهی به درون انسان و نقویت مغز و حافظه می باشد.در فهرست مطالب  عناوین مثل نعمت حافظه و فراموشی،تربیت بچه باهوش یا کم هوش،تقویت حافظه کودک،انواع بازیهای تقویت حافظه،نقش جاذبه ماه در مغز،مزاج شناسی،علت کودنی،مضرات نخوردن شام،مراحل درمان فراموشی ،تقویت اراه و عقل نظر را به خود جلب می کند .
در نخستین جملات کتاب این مطلب نظرم را جلب نمود، !افول طب سنتی در ایرا ن به دو چیز بر می گردد نخست خود باختگی ما در برابر تمدن غربی و روبرگرپانی از آنچه خود داشتیم .
این کتاب توسط انتشارات جام جوان  در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است .
 
هدف از نوشتن کتاب :
نویسنده در این کتاب از منابع مختلفی استفاده نموده تا بتواند برای خواننده مجموعه ای منسجم را فراهم آورد . در این مجموعه موارد مختلفی که باعث کند شدن ذهن می شود  همراه با دلایل آن  و از طرفی مواردی که می توان با آن ذهن را تقویت نمود آورده شده . از سویی تاثیر خوراکیها و تاثیر تبایع گوناگون بر روی جسم را بر شمرده است .
 
معرفی نویسنده :
جواد علی قلی پور متولد ۱۳۵۶ می باشد .
 
مخاطبان :
همه علاقه مندان به دانستنی های طب اسلامی به منظور تقویت حافظه و درمان فراموشی می توانند از این کتاب بهره ببرند .
کد مطلب : ۲۲۱۹۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما