۰
plusresetminus

عامل حریق اراضی طبیعی داراب به حبس محکوم شد

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۳
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان داراب در استان فارس گفت: عامل آتش‌سوزی سال ۹۶ اراضی طبیعی در این شهرستان، به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.
عامل حریق اراضی طبیعی داراب به حبس محکوم شد
به گزارش حافظ خبر، علیرضا قاسمی گفت: حکم حبس عامل آتش‌سوزی اراضی منابع طبیعی شهرستان داراب توسط شعبه دوم دادگان کیفری این شهرستان و به استناد ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات) و نیز مواد ۱۹۸، ۵۱۵، ۵۱۹ قانون آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی صادر شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: برابر این حکم، متخلف علاوه بر زندان به پرداخت یک میلیارد و پانصد و سی و هشت میلیون ریال جزای نقدی نیز محکوم شده است.

براساس خبر روابط عمومی منابع طبیعی، رئیس منابع طبیعی داراب در تشریح جزییات این پرونده گفت: متهم این پرونده در سال ۹۶ اقدام به آتش‌ زدن ۱۶.۵ هکتار از اراضی ملی موسوم به سرگُدار واقع در بخش ۱۲ فارس شهرستان داراب کرده بود.

قاسمی در ادامه با اشاره به حمایت و پشتیبانی بسیار خوب دستگاه قضا در مجازات متهمان آتش سوزی اراضی ملی در این شهرستان، گفت: برخورد با مسببان و متخلفان منابع طبیعی بویژه عاملان آتش سوزی در عرصه ها با شدت تمام ادامه دارد و در این راستا بدون تعارف و کوچترین اغماضی با متخلفان برخورد خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان داراب افزود: پیش تر نیز یکی از متهمان اصلی آتش سوزی اراضی ملی این شهرستان با صدور حکم قضایی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.

براساس گزارش منابع طبیعی استان فارس و براساس قانون برای عاملان آتش سوزی عمدی در عرصه های طبیعی از سه تا ۱۰ سال حبس انفرادی برای فرد خاطی در نظر گرفته شده است.
کد مطلب : ۲۲۲۰۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما