۰
plusresetminus
رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار از حوزه های قضایی غرب فارس مطرح کرد:

با افزایش آگاهی بخشی های حقوقی انتظارات و مطالبات مردمی در چارچوب های صحیح قانون مطرح می شود

تاریخ انتشارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
در سفر یک روزه رئیس کل دادگستری استان فارس به شهرستان های غربی استان فارس آخرین وضعیت خدمت رسانی قضایی در حوزه های قضایی فراشبند، جره و بالاده و کازرون مورد بررسی قرار گرفت .
با افزایش آگاهی بخشی های حقوقی انتظارات و مطالبات مردمی در چارچوب های صحیح قانون مطرح می شود
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در بدو ورود به شهرستان فراشبند با حضور در گلزار شهدای این شهرستان با ادای احترام به مقام شامخ شهدا یاد و خاطره دلاورمردی های همه شهدای راه سربلندی و عزت میهن اسلامی را گرامی داشت .
رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه با حضور در دادگستری شهرستان فراشبند و دیدار از شعب مختلف دادسرا و دادگاه های این حوزه قضایی ضمن بررسی برخی پرونده ها و همچنین انضباط اداری به صورت چهره به چهره با مراجعان به گفتگو پرداخت .
رئیس کل دادگستری استان فارس یکی از برنامه های اصلی در دوران تحول قضایی را نظارت مستمر بر عملکرد قضات و کارکنان در کلیه حوزه های قضایی عنوان کرد و افزود: این برنامه به صورت محسوس و نامحسوس در دستور کار قرار دارد و معتقدیم این اقدام زمینه سلامت مجموعه را بیش از پیش فراهم می کند.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه سفر یک روزه به شهرستان های غرب فارس با حضور در بخش جره و بالاده آخرین وضعیت این حوزه قضایی را نیز مورد بررسی قرار داد.
وی در جمع همکاران در این حوزه قضایی با تأکید بر خوش رفتاری و برخورد حسنه با مراجعان گفت: مراجعان به دستگاه قضایی بدون تردید دارای تألمات بسیاری هستند بنابراین نحوه برخورد همکاران قضایی و اداری  با ارباب رجوع می تواند علاوه بر ایجاد آرامش، رسیدگی به تظلم خواهی ومطالبات قانونی مراجعان در فضایی آرام و به دور از تنش انجام پذیرد.
وی خاطر نشان کرد: تلاش کرده ایم تا با اقدامات فرهنگی علاوه بر اصلاح رفتار کارکنان مجموعه قضایی استان با ارباب رجوع زمینه افزایش  آگاهی های حقوقی و قضایی را فراهم نمائیم  تا در سایه افزایش اطلاعات و آگاهی های حقوقی علاوه بر افزایش درک متقابل  از برداشت های حقوقی بین مراجعان و کارکنان درخواست ها و انتظارات عمومی مردم از دستگاه قضایی  تعدیل و در مسیر صحیح قانون مطرح گردد  چراکه همین امر زمینه تکریم ارباب رجوع را فراهم می سازد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه با حضور در شهرستان کازرون ضمن دیدار با 13 نفر از مراجعان و بررسی پرونده های آنان دستورات لازم در راستای پیگیری امور، احقاق حقوق و تسریع در رسیدگی آنان صادر کرد.
 وی در ادامه با حضور در دفتر امام جمعه جدید شهرستان کازرون ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین صباحی یاد و خاطره امام جمعه شهید این شهرستان را گرامی داشت.
رئیس شورای قضایی استان با آرزوی توفیق حجت الاسلام و المسلمین صباحی در شهرستان کازرون بر آمادگی مجموعه قضایی شهرستان و ایجاد تعامل با امام جمعه این شهرستان تأکید کرد و بیان داشت : تعامل ، همکاری و ارتباط دوسویه در راستای خدمت رسانی به مردم و ایجاد رضایتمندی عمومی در عین حفظ استقلال دستگاه قضایی یکی از اولویت های ما در دادگستری استان بخصوص در دوران تحول قضایی است و این رویکرد با رویکرد حفظ امنیت جامعه، بهبود در خدمت رسانی قضایی ، تکریم ارباب رجوع ، مبارزه قاطع با فساد ، مقابله با زمین خواری و حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از تعطیلی واحد های تولیدی و صنعتی در همه حوزه های قضایی ادامه دارد.
در ادامه حضور مسئولان عالی قضایی استان در شهر ستان کازرون رئیس کل دادگستری فارس با حضور در حوزه علمیه صالحیه مکتب الصادق (ع) کازرون که در آشوب های اخیر مورد هجوم برخی اشرار قرار گرفت از نزدیک آسیب های وارده به این حوزه علمیه را مورد بررسی قرار داد و بر برخورد قاطع با عوامل آشوب تأکید کرد.
گفتنی از در این سفر یک روزه سید عبد النبی نجیبی معاون قضایی و برنامه ریزی و مسئول نظارت بر حوزه های قضایی غرب استان و همچنین معاون مالی ، عمرانی و پشتیبانی دادگستری استان رئیس کل دادگستری استان فارس را همراهی کردند.
کد مطلب : ۲۲۳۲۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما