۰
plusresetminus
به منظور رشد و ارتقای فرهنگی و عقیدتی;

دومین دوره مهارت افزایی رده های بسیج عشایر کشور در شیراز آغاز شد

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
دومین دوره آموزشی عقیدتی مهارت‌افزایی روحانیان، مسئولان نمایندگان ولی فقیه، مسئولان تعلیم و تربیت و همچنین سرمربیان حلقه‌های بسیج عشایر كشور در شیراز آغاز شد.
دومین دوره مهارت افزایی رده های بسیج عشایر کشور در شیراز آغاز شد
به گزارش حافظ خبر و به نقل از روابط عمومی بسیج عشایری استان فارس دومین دوره آموزشی عقیدتی مهارت‌افزایی روحانیون، مسئولان نمایندگی ولی فقیه، مسئولین تعلیم و تربیت، طلاب وظیفه، فرماندهان نواحی و سرمربیان حلقات صالحین بسیج جامعه عشایری کشور در شیراز آغاز شد.
حجت‌الاسلام رجبی, مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عشایر کشور با بیان اینکه اولین دوره مهارت‌افزایی رده‌های بسیج عشایر کشور سال گذشته در مشهد برگزار شد، گفت: دومین دوره مهارت‌افزایی با حضور 120 نفر با عنوان آیت‌الله سید کرامت‌الله ملک حسینی در شهر شیراز آغاز شده است.
وی وجود سومین حرم اهل بیت(ع) در شیراز را عامل انتخاب این شهر عنوان کرد و افزود: این دوره به منظور رشد و تعالی فرهنگی و عقیدتی شرکت‌کنندگان و تاثیر آنها بر جامعه عشایری برگزار شده است.
نماینده ولی فقیه در بسیج جامعه عشایر کشور، سپاه را تنها مرجع فعالیت فرهنگی و عقیدتی در میان عشایر دانست و اضافه کرد: عقیده ما این است که در سنگر دین و عقاید به عنوان حافظان و سنگربانان عشایری به نحوی عمل کنیم که هیچ جاهل قاصری در میان آنان نباشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رنجبر، مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج عشایر استان فارس درباره دوره مهارت‌افزایی این قشر از بسیج گفت: دومین دوره مهارت‌افزایی رده‌های بسیج عشایر کشور در شهر شیراز به مدت سه روز از 14 دی ماه آغاز و تا 17 این ماه ادامه خواهد داشت.
وی پیرامون دوره مذکور تصریح کرد: با استفاده از اساتید مجرب درون و برون سازمانی تلاش شده تا ضمن افزایش آگاهی، رشد و تعالی فرهنگی و عقیدتی حاضران در دوره موجب تاثیرگذاری بهتر و بیشتر این افراد در جامعه عشایری بوده تا اهداف و مقاصد مقام معظم رهبری را محقق شود. 
حجت‌الاسلام رنجبر تعلیم و تربیت افراد انقلابی، انقلابی ماندن در انقلاب، آگاهی از اقتصاد مقاومتی، آگاهی و شناخت بیشتر ولایت فقیه و آمادگی و آگاهی از طرح و نقشه‌های دشمن را از جمله سرفصل‌های دومین دوره مهارت‌افزایی رده‌های بسیج عشایر کشور عنوان کرد.
وی در مورد اساتید دوره بیان داشت: سعی شده تا از اساتید و سخنرانان برجسته کشوری و استانی همچون سردار سیف رئیس بسیج جامعه عشایر کشور، حجت‌الاسلام حدائق، حاج آقا کدخدایی و پورجباری در این دوره بهره گرفته شود.
 حجت‌الاسلام ابوذر خادمی تعلیم و تربیت را تبلیغ دین عنوان کرد و افزود: کار تعلیم و تربیت که در آیات قرآن نیز از آن به عنوان ضروریات یاد شده بر اساس حلقه‌های صالحین است. 
وی با بیان اینکه عشایر ذات و سنت خود را از قدیم حفظ کرده‌اند، اظهار داشت: عشایر متشکل از افرادی پاک، صادق و ساده بوده و تاثیرپذیری زیادی دارند و به همین دلیل بحث تعلیم و تربیت در میان عشایر از اهمیتی خاص برخوردار است.
مسئول تعلیم و تربیت نمایندگی ولی فقیه در بسیج عشایر فارس حلقات صالحین را ادامه حلقه‌های بحث و گفت‌وگوی زمان پیامبر(ص) دانست و گفت: حلقه‌های زمان پیامبر(ص), حلقه‌های صالحین و عشایر هر سه بسیار شبیه هستند. 
وی با اشاره به اینکه حلقات صالحین به صورت چهره به چهره و متکلم بودن همه اعضای حلقه برگزار می‌شود, درخصوص اهداف این حلقه‌ها اذعان داشت: ایجاد انگیزه برای جامعه عشایری، ارتباط، استفاده از تجربیات یکدیگر و رفع مشکلات و کمبودها از جمله اهداف برگزاری حلقات صالحین است که در دوره مهارت‌افزایی نیز کلاس‌هایی را برای سرمربیان, مربیان و رابطین حلقه‌های صالحین درنظر گرفته‌ایم.
انتهای پیام/
کد مطلب : ۲۲۴۷۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما