۰
plusresetminus

35 پرونده تخلف برای عمده فروشی و نگهدارنده کالا در استان فارس

تاریخ انتشاردوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۸
سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس گفت: طی یک ماه گذشته ۷۶ میلیارد ریال تخلف عمده فروشان، انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان فارس کشف شده است.
مهدی حسنی 
سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس
مهدی حسنی سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس
به گزارش حافظ خبر؛ سرپرست معاونت بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس  گفت: در دی ماه ۹۹ بازرسان این سازمان ۶۱۵  مرکز نگهداری کالا، انبار و عمده فروش را مورد بازرسی قرار دادند که در این بازرسی ها برای ۳۵ واحد پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی برای صدور رای ارجاع شد.

مهدی حسنی ادامه داد:  ارزش ریالی این ۳۵ پرونده تخلف ۷۶ میلیارد ریال و شامل ۵ پرونده تخلف اخفا و امتناع از عرضه کالا، ۱۶ پرونده تخلف احتکار و ۱۴ پرونده تخلف عرضه خارج از شبکه است.

وی افزود: کالاهای کشف شده شامل انواع مواد غذایی از جمله روغن خوراکی، برنج، انواع حبوبات و همچنین انواع شوینده ها، پوشک بچه، ماسک و ... می باشد.

حسنی با تاکید بر اینکه بازرسی از عمده فروشان، بنکداران، انبارها و مراکز نگهداری کالا در دستور کار بازرسان این سازمان قرار دارد، گفت: بازدید و بازرسی از مراکز یاد شده با پایش مستمر اطلاعات موجود در سامانه های جامع انبارها و با همکاری نیروهای بسیج اصناف، مدیریت بازرسی اتاق اصناف در حال انجام است و این روند به طور مستمر ادامه دارد.

این مقام مسئول عنوان کرد: هماهنگی و اطلاع رسانی لازم به ادارات صنعت شهرستان های استان و اتحادیه عمده فروشان شیراز برای آموزش به اعضا برای ثبت نام و ثبت خروج و ورود کالا نیز انجام شده است و این آموزش در صورت نیاز تکرار خواهد شد.

وی اضافه کرد: همه کالاهای مشمول سامانه جامع انبارها باید در این سامانه ثبت و حواله ورود و خروج آنها نیز در این سامانه ثبت شود در غیراینصورت با صاحبان کالا و مراکز نگهداری به دلیل تخلف احتکار و اخفا و امتناع برابر قانون به شدت برخورد خواهد شد.

مهدی حسنی از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت فارس اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.
 
گزارشگر :
کد مطلب : ۲۳۰۵۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما