رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی:

آغاز به کار کارگروه مد و لباس ممسنی

7 بهمن 1399 ساعت 16:01

نخستین فروشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی، تا پیش از زادروز فرخنده حضرت زهرا (س) در ممسنی راه‌اندازی خواهد شد.


به گزارش حافظ خبر؛ کارگروه مد و لباس ممسنی زیر نظر دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کار خود را آغاز کرد.
سعید محمودی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با اشاره به نیاز راه‌اندازی کارگروه مد و لباس ایرانی اسلامی گفت: راه‌اندازی این کارگروه که از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان ، در راستای فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب از یک سو و پشتیبانی از تولید، توزیع و بازاریابی پوشاک ایرانی از سوی دیگر است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی افزود: این کارگروه رویدادهایی چون برگزاری نمایشگاه فصلی مد و لباس، آموزش کاربردی طراحی مد و لباس با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش احکام اسلامی عفاف و حجاب، پشتیبانی از تولید و کسب و کارهای فرهنگی و هنری روستایی با اختصاص تسهیلات وام 4 درصد از بانک کارآفرینی امید، کار خود را آغاز کرد.
سعید محمودی با بیان نیاز به آموزش بیان داشت: نخستین گام، آموزش احکام تجارت و عفاف و حجاب به بازاری‌هاست که سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آن را انجام خواهند داد.
محمودی، راه‌اندازی نخستین فروشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی، تا پیش از زادروز فرخنده حضرت زهرا (س) را دومین گام کارگروه خواند و ادامه داد: در این زمینه هماهنگی لازم با شرکت‌ها و تولیدی‌های پوشاک انجام شده است و امید داریم که زادروز حضرت فاطمه زهرا (س) این فروشگاه گشایش یابد.
 دبیر کارگروه مد و لباس شهرستان ممسنی به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری روستایی هم پرداخت و بیان کرد: شناسایی و شناساندن کارگاه‌های تولیدی مد و لباس در روستاها، در راستای فرهنگ‌سازی برای روستاها و پشتیبانی از آنان با معرفی به صندوق کارآفرینی امید و دریافت تسهیلات 4 درصد کسب و کارهای فرهنگی و هنری روستا از پشتیبانی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
 
 


کد مطلب: 23064

آدرس مطلب: http://www.hafezkhabar.ir/news/23064/آغاز-کار-کارگروه-مد-لباس-ممسنی

حافظ خبر
  http://www.hafezkhabar.ir