۰
plusresetminus

ضرورت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا در استان فارس

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۷
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت فارس در برنامه برخط جهت ایام پایانی سال در راستای ضرورت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت دار در مراحل تأمین و توزیع با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه بر طرح ویژه نظارتی ایام نوروز ۱۴۰۰ در استانها تاکید کرد.
حمیدرضا ایزدی 
رییس سازمان صمت استان فارس
حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صمت استان فارس
به گزارش حافظ خبر؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در برنامه برخط ویدئو کنفرانس گفت:  طرح ویژه نظارتی نوروز ۱۴۰۰ برای تشدید بازرسی‌ها در ایام نزدیک به نوروز از ۱۵ بهمن امسال در استان فارس آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال جدید ادامه دارد.

حمید رضا ایزدی افزود: برای ایجاد آرامش در بازار و جلوگیری از هرگونه گرانفروشی و کم‌فروشی در عرضه اقلام پر مصرف، کالاها و ارائه خدمات ،غذاخوری‌ها، رستوران‌ها، انبارها، خشکشویی و قالیشویی نظارت در بخش کالایی معطوف به کالاهای هدف شامل میوه، گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ، برنج، شکر، روغن، حبوبات، نان، لبنیات، آجیل و خشکبار، خواربار و شیرینی، پوشاک، کیف و کفش، روغن موتور، مواد شوینده و تایر خودرو رصد از انبارها و مراکز نگهداری کالاها نیز در دستور کار گشت‌های نظارتی قرار دارد؛ شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

وی  در خصوص تامین بازار میوه ایام پایانی سال گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته تامین میوه کافی برای روزهای پایان سال انجام  با همکاری سازمان جهاد کشاورزی  و تعاونی روستایی انجام گرفته است، و همچنین  مقررشده است توسط شهرداری  و تعاونی  روستایی  غرفه هایی جهت عرضه مستقیم میوه اختصاص یابد.

ایزدی اظهار داشت : ایجاد زمینه مناسب برای تأمین و توزیع مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری، دقیق و کارشناسی به شکایات و گزارش های مردمی، اتخاذ تهمیدات لازم به منظور هم افزایی و همکاری مؤثر با سایر نهادها و دستگاه های ذیربط در سطح استان در راستای وحدت رویه در اقدامات نظارتی و اطلاع رسانی برای ارتباط هموطنان عزیز از طریق سامانه ۱۲۴ از جمله اهداف اجرای این طرح نظارتی است.

وی  با تاکید بر اینکه برگزاری گشتهای مشترک کارشناسی با دستگاه های ذیربط استان در راستای هم افزایی و حصول نتایج مطلوب در دستور کار سازمان در این طرح نظارتی است تصریح کرد: هماهنگی های لازم جهت بهره گیری از حداکثر توان ادارات ذیربط از جمله دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، ناظران افتخاری و تشکل های تولیدی و توزیعی صورت خواهد گرفت.
گزارشگر : سحر علیپور تنگسیری
کد مطلب : ۲۳۲۵۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما


نظرات شما
عبدالرضا دیداری
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام اعمال جریمه برای شرکت های پخش با موضوعیت اجباری فروش روغن با سایر کالاها ظلم بزرگی به سربازان توزیع و پخش است سربازانی که در یک سال کرونا ،در اعتصابات با همت و تلاش شبانه روزی کالا را به موقع رساندند