۰
plusresetminus

دعوت عشایر فارس از آیت‌الله رئیسی برای کاندیداتوری

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵
معتمدان و جوانان 31 ایل و طایفه بزرگ استان فارس از آیت‌الله رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری کردند.
دعوت عشایر فارس از آیت‌الله رئیسی برای کاندیداتوری
به گزارش حافظ خبر، استان فارس با داشتن ۲۷ هزار خانوار و ۱۴۸ هزار نفر جمعیت عشایر کوچنده و حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر عشایر ساکن  یکی از قطب های بزرگ عشایری کشور محسوب می شود و بر اساس ساختار ایلی عشایر،  ایلات خمسه ایل قشقایی، و ایل لر به همراه طوایف مستقل جامعه بزرگ عشایری استان فارس را تشکیل می دهند.

جمعی از معتمدین و جوانان ایلات و طوایف عشایر ولایتمدار استان فارس شامل ۱- درشوری، ۲- شش بلوکی، ۳- عمله، ۴- فارسیمدان، ۵- کشکولی بزرگ، ۶ - کشکولی کوچک، 7- عرب خمسه، 8- اینالو، 9- باصری، 10 - نفر، 11- بهارلو ، 12- بکش، 13- جاوید، 14- دشمن زیاری، 15- رستم ،16- جلیل، 17- قائدگیوی، 18 - چوگی و رنگلی، 19- آقایی، 20- عبدالهی، 21- شاه قاسمی، 22- اولاد علی مومن، 23- بهمن یاری، 24 - باباکانی، 25- جبل النارویه، 26- جشنی، 27- چهارراهی، 28- کوهمره جروق، 29- کوهمره سرخی، 30- کوهمره نودان،31-کردشولی با انتشار بیانیه‌ای از آیت‌الله رئیسی، برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دعوت کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:
 بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک حضرت آیت الله رئیسی
ریاست محترم قوه قضاییه
با سلام و تحیات
احتراما ضمن سپاس و قدردانی از خدمات ارزشمند جناب عالی در منصب حساس قضایی کشور، که با تلاش های شبانه روزی و خدمات جهادی، انقلابی و بی نظیر، در زمینه های مختلف قضایی، اقتصادی و اجتماعی و دفاع از حقوق آحاد مردم و به ویژه مبارزه با فساد و رانت خواری، منشاء تحولات ارزشمندی بوده و بارقه ی امید را در دل دوستداران و مشتاقان انقلاب اسلامی دمیده است، به استحضار می رساند، سفر شما به استان فارس، که در خرداد ماه سال 1399 صورت پذیرفت، سفری پربار و به یادماندنی برای مردم ولایتمدارفارس بود.
در این میان، دیدار شما با اقشار مختلف جامعه ی عشایری استان، و دستور
معتمدان و جوانان 31 ایل و طایفه بزرگ استان فارس از آیت‌الله رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری کردند.
ویژه مبنی بر رسیدگی فوری به مسائل و مشکلات این جامعه، بسیار ثمربخش بود و پیرو تأکید حضرت عالی جهت تشکیل شورای حل اختلاف عشایری، خوشبختانه این مهم تحقق یافت و در زمینه ی حل مشکلات آموزش و پرورش عشایر هم کارگروه خاصی تحت نظر رئیس کل محترم دادگستری استان فارس و سازمان بازرسی تشکیل و با پیگیری مجدانه ی این عزیزان، خدمات زیادی در حوزه ی عشایر تحقق یافت که از آن جمله، می توان به اختصاص مبلغ 35 میلیارد تومان برای رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان عشایر اشاره نمود.
قطعاً این بخش از فعالیت های جناب عالی، در شرایطی صورت گرفته که سمت اجرایی نداشته و به رغم حجم کاری بالا در حوزه ی قضا، پیگیر رسیدگی به امور استان ها و محرومین بوده اید. بر این اساس و به مصداق حدیث ارزشمند حضرت امام رضا (ع) که فرموده : » مَنْ لَمْ یَ شْکُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِینَ لَمْ یَشْکُرِ الل َهَ عَز َ وَ جَل َ. « لازم می دانیم از توجه، پیگیری و حمایت ارزنده ی جناب عالی از عشایر استان فارس، و زحمات و پیگیری های مجدانه ی رئیس کل محترم دادگستری و سازمان بازرسی استان، تقدیر و تشکر نماییم.
لذا با توجه به تلاش های نوع دوستانه ی جناب عالی در اقصی نقاط کشور و سفرهای استانی و رسیدگی به تظلم خواهی مردم در گوشه به گوشه ی ایران اسلامی و دمیدن روح تحرک و حیات دوباره در چرخه ی اقتصادی کشور، رجاء واثق داریم که حضور جناب عالی در عرصه ی اجرایی، می تواند به پیشرفت و شکوفایی در زمینه های مختلف منجر شود و ورودتان به این حوزه، عملی شدن منویات مقام معظم رهبری در ابعاد مختلف، به ویژه تحقق شعار سال 1400« تولید؛ پشتیبانیها، مانعزداییها« را به دنبال خواهد داشت.
بر این اساس، ما جامعه ی عشایری استان فارس، متشکل از همه ی اقشار و گروه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، خواهان حضور مقتدرانه ی شما در انتخابات سال 1400 می باشیم تا با این حضور شایسته، شاهد ایجاد تحولی گسترده و انقلابی در سطوح مختلف اجرایی و مدیریتی کشور و روابط قدرتمند و عزت آفرین درعرصه ی بین المللی باشیم.
با سپاس و احترام
جمعی از عشایر استان فارس
کد مطلب : ۲۳۳۴۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما