۰
plusresetminus
فرمانده سپاه فجر:

پیش نیاز اصلی پیشرفت علمی کشور پژوهش و تحقیق است

دفاع مقدس برگرفته از آموزه های کربلاست
تاریخ انتشارشنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷
سردار بوعلی گفت: پژوهش و تحقیق پیش نیاز اصلی پیشرفت علمی است و شناخت و فهم زندگی و سیره شهدا و حرکت در مسیر آنان همان گام برداشتن در راه سعادت دنیا و آخرت است.
سردار یدالله بوعلی
سردار یدالله بوعلی
به گزارش حافظ خبر، در آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و انعقاد تفاهم‌نامه علمی، تحقیقاتی و فناوری سپاه فجر فارس و دانشگاه آزاد اسلامی، سردار یدالله بوعلی، فرماندهی سپاه فجر فارس با بیان این که دفاع مقدس گنجینه‌ای عظیم از حماسه‌آفرینی و تجربیات ارزشمند در ابعاد مختلف است، بیان کرد: فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از آموزه‌های کربلاست و رزمندگان اسلام در آن دوران حماسه‌ای حسینی و عاشورایی آفریدند.
وی با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت خون شهدا امروز کشوری مقتدر در سطح منطقه و جهان است، گفت: این اقتدار هم در حوزه دفاع از مرزهای جغرافیایی و هم در حوزه تاثیرگذاری در مسائل فراجغرافیایی ثابت شده است.
فرمانده سپاه فجر ادامه داد: دوران پرافتخار دفاع مقدس الهام‌بخش سایر ملت‌ها و یکی از ارکان اصلی توسعه فرهنگ مقاومت در برابر استکبار جهانی است.
وی با بیان اينکه در سراسر دوران دفاع مقدس فرهنگ مقاومت و مدیریت جهادی را مشاهده می‌کنیم، گفت: عظمت دفاع مقدس و تاثیر آن در خودکفایی و پیشرفت ملت ایران از حقایق تاریخی این دوران پرافتخار است که بیش از پیش باید به آن پرداخته شود.
سردار بوعلی با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، خاطرنشان کرد: شناخت و فهم زندگی و سیره شهدا و حرکت در مسیر آنان همان گام برداشتن در راه سعادت دنیا و آخرت است.
وی با بیان اینکه پژوهش و تحقیق پیش نیاز اصلی پیشرفت علمی است، تاکید کرد: از ظرفیت همه اقشار بسیج در زمینه تحقق اهداف این تفاهم‌نامه استفاده شود و موضوع پیامدمحوری و بررسی بازخوردها مورد توجه دست اندرکاران قرار داشته باشد.
سردار بوعلی با بیان اینکه سپاه فجر در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس و توسعه طرح‌های علمی و تحقیقاتی تفاهم‌نامه‌های تخصصی با سایر سازمان‌ها منعقد کرده، گفت: این تفاهم‌نامه نیز در حوزه حمایت از نخبگان دانشگاهی و بومی فارس و توسعه مراکز رشد و فناوری در استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۳۶۶۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما