۰
plusresetminus
نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی در نمازجمعه شیراز:

شکستن احتکار ۳میلیون مسکن خالی با قانون مجلس

تاریخ انتشارجمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰
نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از شکستن احتکار حدود ۳میلیون مسکن خالی از سکنه در کشور با قانون مالیات بر خانه های خالی خبر داد که توسط مجلس یازدهم تصویب شد.
ابراهیم عزیزی
ابراهیم عزیزی
به گزارش حافظ خبر؛ ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه شیراز با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، گفت: تا هنگامی که تاکتیک‌های نظام سلطه را نشناسیم، نمی‌توانیم به یک برنامه‌ریزی همراه با آگاهی و بینش دست یازیم.
او با اشاره به پویایی دشمن برای پشیمان و ناامید کردن مردم از انقلاب اسلامی و آشفته نشان دادن کشور افزود: این راهبرد نظام سلطه برای ایستایی کشور و سیاه نشان دادن آن است که برخی ناکارآمدی‌های مدیریتی در کشور به آن دامن می‌زند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های مجلس یازدهم، ترسیم راهبرد را بسیار بجا دانست و ادامه داد: دو قانون جهش ساخت خانه و مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس یازدهم، ساخت سالانه یک میلیون خانه و شکستن احتکار نزدیک به ۳میلیون خانه خالی در کشور، از دستاوردهای بزرگ خواهد بود.
عزیزی یادآور شد: تضمین خرید محصولات کشاورزی از دیگر قانون‌های مجلس بود که از رفتن دسترنج کشاورزان به جیب دلالان جلوگیری خواهد کرد.
نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در موضوعات جهانی همچون قانون لغو تحریم‌ها و پاسداری از دستاوردهای هسته‌ای، بزرگ‌ترین اقدام مجلس بود که این مسأله نیازهای اساسی کشور در حوزه برق، آب، درمان، کشاورزی و ... را برطرف خواهد کرد. قانون لغو تحریم ها دشمن را مایوس کرد و به عقب راند و اگر آنها امروز دست خالی هستند نتیجه همین قانون بود.
عزیزی تصریح کرد: قانون تسهیل کسب و کار دیگر قانون خوب مجلس بود که مدت گرفتن مجوز ها را به حداقل می رساند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی به اقدامات استانی نمایندگان نیز اشاره کرد و گفت: تغییر نگاه مدیران کشور به فارس و مدیران استان از یک نگاه سطحی به نگاه‌های عمقی از جمله رویکردهای ما در مجلس یازدهم بوده است.
عزیزی افزود: انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس، گرفتن مجوز ایجاد یک خط پروپیلن، فعال کردن پروژه‌های بزرگ در راه و ریل و ... از دیگر اقدامات نمایندگان در این دوره بوده که موجبات توسعه استان را فراهم می کند.
ما را در واتساپ دنبال کنید: https://chat.whatsapp.com/L8u9s2fZKaIG9Uxy02GNUo
کد مطلب : ۲۳۷۳۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما