۰
plusresetminus
نیروی انتظامی استان فارس

نیروهای مسلح نظامی و انتظامی حافظان امنیت ایران زمین

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳
تلاش نیروهای مسلح نظامی و انتظامی فضای امنیتی در تمام‌ ابعاد را دو چندان کند.
نیروهای مسلح نظامی و انتظامی حافظان امنیت ایران زمین
به گزارش حافظ خبر، استاندار فارس امروز یکشنبه 18مهر در مراسم صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان تبریک به مناسبت هفته ناجا بیان کرد :امنیت و سلامت اجتماعی دو موضع مهم در جامعه اند و مردم ایران قدردان امنیتی که در کشور حاکم است هستند و امنیت امروز کشور مرهون تلاش نیروهای مسلح، نظامی و انتظامی است .
 
محمد هادی هانیه همچنین به موضوع امنیت و سلامت اجتماعی اشاره کرد و گفت: این دو موضوع مقوله‌های مهمی هستند که چنانچه هر کدام از آنها در جامعه کاهش یابد، افراد آن جامعه قدر وجود آن را بیشتر می‌دانند.
 
استاندار فارس با بیان اینکه تمام افراد جامعه و ما مردم وظیفه داریم که در کنار نیروی های نظامی و انتظامی باشیم و از آن ها حمایت کنیم تصریح کرد :امنیت در کشور ما بسیار بیشتر از کشور های حاشیه ای است و قوه قضاییه نیز باید با اقدامات پیشگیرانه و ایجاد بسترهای لازم، بتواند فضای امنیتی در تمام‌ ابعاد را دو چندان کند.
 
وی به فرمایشات رهبر انقلاب خطاب به نیروی انتظامی هم اشاره کرد و گفت: امروز نیروهای انتظامی به تعبیر رهبر عظیم‌الشان انقلاب باید در مقابل مشکلات مردم به ویژه مراجعه آنان به کلانتری‌ها، با صبوری بیشتر و با اخلاق مهربانانه‌تر رفتار ‌و در برابر مخلان نظم و امنیت نیز با قاطعیت برخورد کنند.
 
استاندار فارس تاکید کرد: نیروی انتظامی می‌تواند با صبوری و اقتدار، ذهنیت تلخی را که جامعه از گذشته‌های دور نسبت به این مجموعه دارد، کاهش دهد و با اقدامات تدبیرانه در توسعه و ایجاد اعتماد تلاش مضاعفی داشته باشد.
 
سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی فارس نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته ناجا، به شعار امسال این هفته تحت عنوان «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» اشاره کرد و گفت: تلاش داریم در تحقق این شعار با ۳۶ فرماندهی انتظامی در استان که به صورت شبانه روزی فعالیت دارند، بتوانیم موضوع پلیس هوشمند را اجرایی کنیم تا اعتماد بین شهروندان و نیروهای پلیس افزایش یاید؛ برای تحقق این امر نیازمند حمایت مردم هستیم.

وی با بیان اینکه از آنجایی که آستانه تحمل بین مردم کاهش یافته و امروزه شاهد هستیم بعضی از خانواده‌ها با استفاده از ابزارهای غیرمجاز، فضای اجتماعی را ناامن کرده‌اند، به موضوع حراست و اقدامات پیشگیرانه در فضای مجازی هم اشاره کرد و افزود: براساس آمارها ۹۰ درصد از مردم در فضای مجازی فعالیت و یا اقدامات روزانه خود را از طریق این فضا سایت‌های الکترونیکی دنبال می‌کنند و دشمن هم از این موضوع به عنوان یک فرصت استفاده و دائما در حال ضربه زدن هستند.
 
فرمانده انتظامی فارس تاکید کرد: تلاش داریم آموزش استفاده از فضای مجازی را با اطلاعات دقیق و آگاهی رسانی بیشتر به شهروندان در دستور کار قرار دهیم تا بتوانیم از بروز آسیب‌های اجتماعی بیشتر جلوگیری کنیم.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۳۸۱۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما