۰
plusresetminus
آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان

پلیس هوشمند و امنیت پایدار افتخاری برای کشور

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶
آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان بیان کرد: پلیس هوشمند و امنیت پایدار افتخاری برای کشور است .
پلیس هوشمند و امنیت پایدار  افتخاری برای کشور
به گزارش حافظ خبر، نماینده ولی فقیه در استان فارس ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت : شعاری که امسال برای هفته نیروی انتظام انتخاب شده پلیس هوشمند و امنیت پایدار است که با یک هوشمندی انتخاب شده است و جای صحبت کردن در خصوص این شعار بسیار است و بنده میخواهم در همین خصوص چند نکته و مسئله را طرح کنم.

آیت الله دژکام با بیان اینکه هوشمندی در روزگار ما هم یک بحث فنی است و هم یک بحث فلسفی، ادامه داد: ما میگوییم انسان هوش دارد اما تفاوت هوش انسان با هوش مصنوعی چیست؟ قطعا هوش و منطق یک ویژگی منحصر به فرد برای انسان است و خداوند انسان را در قله عالم خلق کرده است ، حالا باید ببینیم مفهوم پلیس هوشمند چیست؟
هوشمند بودن یک پلیس را هیچ  موجودی و کامپیوتری نمیتواند داشته باشد، 
هوشمندی پلیس اینگونه است که پلیس خودش را خرج میکند تا انسان، انسانیتش حفظ شود و امنیت پایداری داشته باشیم.
خداوند در سوره حدید میفرماید: اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَزِينَةٌ وَتَفَاخُرٌ بَيْنَكُمْ ، خداوند میفرماید آگاه باشید که زندگی دنیا بازی و سرگرمی است ،اگر از این غافل باشیم جایمان وسط جهنم است.

وی افزود: برخی مسایل ظاهر و زینت دنیاست که البته گاهی لازم است اما در نهایت یک مسئله دنیایی است و یک بازیچه است که باید مراقب آن بود
هر انسانی ممکن است تفاخر کند به هر چیزی در حالی که صحیح این است که انسان هرچه بالاتر میرود تواضع بیشتری داشته باشد ،اما پلیس هوشمند پلیسی است که در حین انجام خدمتش و زمانی که این لباس مقدس را پوشیده، آخرت و قیامت را در نظر دارد، حساب آن را نگه میدارد و با نیت الهی اعمال قانون می‌کند و نهایتا تلاش می کند تا در کنار امنیت، آرامش نیز در جامعه برقرار باشد. امنیت باید همزمان با آرامش در جامعه ایجاد شود و خیلی وقت ها یک پلیس می تواند با هوشمندی و بزرگواری در مواجهه با مردم، آرامشی ایجاد کند که هم امنیت محصول آن باشد و هم برای تامین امنیت کمتر نیاز باشد به دادسرا و محکمه قضایی مراجعه کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: اینکه شما نیت کنید همین کاری را که دارید انجام میدهید با نیت الهی و خدایی انجام بدهید و خدمتی به مردم بکنید قطعا فردای قیامت برای شما ذخیره خواهد شد و اجر آن نصیبتان خواهد شد وامنیتی که در جامعه ما هست مدیون خدمات شماست، اما نیت باید خدایی باشد تا اثر داشته باشد وامیدواریم که ان شاالله اعمال ما طوری باشد که وقتی نتیجه آن را دیدیدم موجب خشنودی خداوند و خود ما باشد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۳۸۴۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما