۰
plusresetminus
شهردار منطقه دو شیراز:

همکاری شهروندان در امور شهری قوت قلبی برای مدیریت شهرداری

تاریخ انتشاردوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹
شهردار منطقه 2 شیراز گفت: همکاری شهروندان در پاسداشت و نگهداری از فضاهای سبز قوت قلبی برای مدیریت شهری به منظور افزایش ارایه خدمات است.
همکاری شهروندان در امور شهری قوت قلبی برای مدیریت شهرداری
به گزارش حافظ خبر، شهریاری از فضاهای سبز شهری به عنوان ریه های کلانشهر یاد کرد و افزود: با وجود ترافیک روز افزون و گسترش آلودگی های زیست محیطی به نظر می رسد توسعه فضای سبز و ایجاد محیطی پرنشاط یکی از ضروریات مهم در زندگی شهر نشینی امروز است. باید توجه داشت که بهره مندی شهروندان از فضای سبز از جمله نیازهای مهم شهر است و در راستای دستیابی به جامعه ای شاد نقش مهمی ایفا می کند.
وی در ادامه با تشریح موارد راهگشا برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان خاطر نشان کرد: در این راستا با دو رویکرد مهم مواجه هستیم. در گام اول باید با برنامه ریزی مدون به گسترش فضای سبز شهری همت گماشت و در قدم بعد حس مسئولیت و همکاری را در شهروندان برای نگهداری از زیرساخت های ایجاد شده تقویت کرد.
شهریاری افزود: شهرداری منطقه 2 با توجه به مفاد و تبصره هایی که در زمینه ایجاد و گسترش فضای سبز مصوب در سال 1359 به تصویب رسیده اقدام به توسعه فضای سبز در بوستان ها، بلوارها، جنگل کاری ها و بهسازی پارک ها کرده که با استقبال چشمگیر شهروندان روبرو شده است. البته گسترش فضاهای سبز شهری با ایجاد و تقویت روشنایی معابر و پارک ها چشم انداز زیبایی در شب ایجاد می کند و به موازات آن نقش ارزنده ای در گسترش امنیت فضاهای عمومی دارد.
 شهردار منطقه 2 شیراز در ادامه با بیان این که در پارک ها از گیاهان مناسب اقلیم شیراز و دوستدار محیط زیست استفاده می کنیم اظهار داشت: در حال حاضر سرانه فضای سبز در منطقه 2 شهرداری شیراز در حدود 6 متر محاسبه می شود که نسبت به گذشته رشد قابل ملاحظه ای دارد. توجه داشته باشیم از پوشش های گیاهی به عنوان ریه های شهری یاد می شود و در کاهش آلایندگی و تلطیف هوا نقش ارزنده ای را ایفا می کنند.
وی افزود: علاوه بر کاشت چمن و انواع گل و گیاه در درخت و درختچه در بلوارها، شهرداری منطقه 2 اقدام به توسعه فضای سبز در پروژه های در دست اجرا کرده که از جمله این پروژه ها می توان به فضای سبز آبنمای موزیکال در بلوار ماذون قشقایی، فضای سبز پارک زندگی، فضای سبز زمین چمن قلعه شاهزاده بیگم، فضای سبز فاز یک محراب، بهسازی پارک های حسینی و ولیعصر، فضای سبز پیاده راه های سلامت و بلوار لاوان و دیگر مواردی از این دست اشاره کرد.
شهریاری در بخش پایانی سخنانش با اشاره به این که در فصول گرم سال کاشت چمن و گل و گیاه صورت نمی گیرد اظهار داشت: در خصوص گونه های گیاهی و فصل کاشت آنها باید به این نکته اشاره کرد که از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت که هوای مساعدی وجود دارد و زمان برای کاشت هر نوع بافت سبز مناسب است. سایر گونه های درختی مانند یاس هلندی، گاج توپی و کاشت های نشا از ابتدای آبان ماه بذر آن را در خزانه کشت کرده و در آبان به بستر اصلی انتقال پیدا می کند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۲۳۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما