۰
plusresetminus
استاندار فارس:

بهترین روش مدیریت سلامت جامعه ،پزشک خانواده است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴
استاندار فارس با تصریح بر اینکه بهترین روش برای مدیریت سلامت جامعه پزشک خانواده است، گفت: فارس اولین استان کشور بود که این طرح را اجرایی کرد اما مدیران سلامت کشور فارس را در این حوزه حمایت نکردند.
بهترین روش مدیریت سلامت جامعه ،پزشک خانواده است
به گزارش حافظ خبر، محمدهادی ایمانیه سه‌شنبه دوم آذر در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: در حالی‌که فارس در تمام حوزه‌های بهداشت و درمان پیشتاز بوده و هست اما دولت‌ها از فارس حمایتی نکرده‌اند. 
 
وی مجددا تصریح کرد: فارس در بسیاری از عرصه‌ها پیشتاز است اما زمانی که حمایت لازم از این استان انجام نشود، نباید انتظار داشت که فارس همواره در قله باشد. 
 
استاندار فارس ادامه داد: نباید اساتید تمام وقت از دانشگاه‌های اثرگذار کشور فاصله بگیرند و باید قدر آنها را دانست.
 
ایمانیه با بیان اینکه ایجاد سقف و مالیات برای فعالیت اساتید تمام وقت موجب خواهد شد سلامت جامعه تهدید شود، اعلام آمادگی کرد که فارس اولین استان کشور برای حمایت از اساتید تمام وقت خواهد بود. 
 
وی تاکید کرد: بهترین روش برای مدیریت سلامت جامعه پزشک خانواده است و فارس اولین استان کشور بود که طرح پزشک خانواده را اجرایی کرد اما مدیران سلامت کشور فارس را در این حوزه حمایت نکردند و اگر این حمایت انجام شده بود، می‌توان امید داشت که آینده سلامت جامعه تامین شود. 
 
استاندار فارس در خصوص گردشگری سلامت نیز اظهار کرد: فارس در حوزه گردشگری سلامت ورود جدی داشت اما دولت از این طرح حمایت نکرد و امید است در دولت سیزدهم طرح شهر سلامت فارس به سرانجام برسد. 
 
ایمانیه با بیان اینکه می‌توان با استفاده از طرح‌های نوآورانه امید را در میان جوانان را افزایش داد، گفت: فارس اولین استان کشور در حوزه خیران سلامت بوده و اکنون خیران سالانه بیش از پنج هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت جامعه کمک می‌کنند. 
 
وی اظهار کرد: درصد قابل توجهی از پرداختی پرسنلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از درآمدهای اختصاصی است از این رو باید بودجه درآمدهای اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با سایر استان‌های کشور برابری کند. 
 
به گفته این مقام مسئول، مافیاهایی در حوزه دانش‌های نو وجود دارد که اجازه نمی‌دهند ایده‌های جدید و نوآورانه دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی به ثمر بشیند از این رو باید حصار مافیایی که در این حوزه وجود دارد، از بین برود.
 
در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات دکتر مهرزاد لطفی، دکتر سید وحید حسینی به عنوان رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۲۴۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما