۰
plusresetminus

راه‌اندازی خانه مطبوعات در لامرد

تاریخ انتشاردوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۳
معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بر راه‌اندازی خانه مطبوعات در لامرد تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری حافظ نیوز نقل از فارس از لامرد، صابر سهرابی یکشنبه‌شب در جمع مدیران نشریات، خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه این شهرستان اظهار داشت: 164 نشریه داخلی و عمومی در استان فارس مشغول فعالیت رسانه‌ای هستند.

وی افزود: معاونت مطبوعات و اطلاع‌رسانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با توجه به ظرفیت فراوان شهرستان لامرد و نیروی انسانی توانمند، آماده صدور مجوز نشریات مستقل برای فعالیت در این شهرستان است.
معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین با اشاره به فعال بودن 6 هفته‌نامه، دفاتر خبرگزاری‌های رسمی کشور و 9 سایت محلی خبری در لامرد گفت: این شهرستان با توجه به حضور بیش از 50 خبرنگار فعال، توانایی اداره خانه مطبوعات را دارد و در صورتی‌ که خبرنگاران درخواست خود را از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد ارسال کنند راه‌اندازی خانه مطبوعات این شهرستان در دستور کار قرار می‌گیرد.

سهرابی با اشاره به مشکل بیمه خبرنگاران گفت: تمام مدیران مسئول نشریات و خبرگزاری‌ها موظف به بیمه کردن خبرنگاران خود هستند و وزارتخانه یارانه بیمه خبرنگاران را به‌حساب مدیران مسئول نشریات واریز می‌کند که بر اساس ضوابط و قانون و مقررات تمام کسانی که در نشریات استانی، شهرستانی و محلی مشغول به‌کار هستند می‌توانند مشمول بیمه خبرنگاران شوند.

وی در مورد برنامه‌های آموزشی معاونت مطبوعاتی نیز گفت: در حال حاضر طرحی در این معاونت برای برگزاری کلاس‌های آموزش خبرنویسی پیشرفته، تیترنویسی و خبرنگاری آغاز و نخستین‌بار در شهرستان بوانات اجرا شده است و علاقه‌مندان به‌صورت مستمر و به مدت 120 ساعت آموزش خبرنگاری می‌بینند که در این میان از اساتید خبره و صاحب سبک استفاده خواهد شد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: شهرستان‌هایی که فارغ‌التحصیلان و مربیان عرصه خبر دارند می‌توانند از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی مربیان خود را معرفی کنند تا از آنان در زمینه‌های آموزشی استفاده شود.

این مسئول در مورد فعالیت سایت‌های خبری نیز بیان داشت: تمام سایت‌هایی که مجوز فعالیت ندارند از طریق وزاتخانه فیلتر یا اینکه از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود که البته نظر ما این است که 90 درصد از سایت‌ها در صورت اطلاع‌رسانی دقیق، نشانی پایگاه‌های خبری خود را به ثبت می‌رسانند که در اینجا از مدیران سایت‌های خبری می‌خواهیم از طریق سایت معاونت مطبوعاتی ضمن ثبت سایت‌های خود از کمک 10 تا 50 میلیون تومانی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بهره‌مند شوند.

سهرابی همچنین از تمام خبرنگاران خواست تا با ثبت‌نام در سایت سمان و ثبت اخبار خود، کارت خبرنگاری را از این سایت دریافت کنند تا در آینده از حمایت‌های مطبوعاتی بهره‌مند شوند.

به گزارش فارس، در ادامه این نشست محمد هنرپیشه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد، اعضای انجمن خبرنگاران این شهرستان و اصحاب رسانه لامرد به بیان گزارش عملکرد و آخرین دغدغه‌های خود در حوزه خبر و رسانه پرداختند.
کد مطلب : ۷۱۵۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما