۰
plusresetminus
غلامحسین چوبینی دبیر حزب موتلفه اسلامی فارس در گفتگو با «حافظ نیوز»:

«مشروعیت، کارامدی و مقبولیت» سه معیار اصلی در انتخاب نامزد اصلح از سوی اصولگرایان است/ جریانات سیاسی در خصوص لیست انتخاباتی اصولگرایان شیراز پیش داوری نکنند؛ هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است

تاریخ انتشارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳
غلامحسین چوبینی گفت: از مهمترین ویژگی هایی که می توان برای انتخاب یک نامزد اصلح به آن اشاره کرد مشروعیت، کارامدی و مقبولیت است که این سه عامل همزمان باید در یک شخص وجود داشته باشد
غلامحسین چوبینی
غلامحسین چوبینی
حافظ نیوز/ اشاره: آرایش سیاسی اصولگرایان و آخرین وضعیت انتخاباتی این طیف از جامعه سیاسی ایران در انتخابات مجلس به ویژه در شهر شیراز، سبب شد با غلام حسین چوبینی دبیر حزب موتلفه اسلامی استان فارس به عنوان یکی از قدیمی ترین احزاب سیاسی کشور و یکی از پایگاه های سنتی اصولگرایان به گفتگو بنشینیم. این گفتگو در شرایطی اهمیت دوچندان یافت که طی روزهای گذشته، انتشار لیستی چهار نفره به عنوان لیست نهایی اصولگرایان شیراز برای حضور در انتخابات مجلس خبرساز شد، خبری که البته دبیر کهنه کار حزب موءتلفه اسلامی آن را تکذیب می کند و معتقد است صحبت از مصادیق انتخابات زودهنگام است و هنوز افراد مد نظر از سوی جریانات اصولگرای شیراز به صورت قطعی انتخاب نشده اند. در ادامه گفتگوی "حافظ نیوز" با غلامحسین چوبینی، جانباز شیمیایی 70 درصد دوران جنگ تحمیلی، استاد دانشگاه و دبیر حزب موتلفه اسلامی استان فارس را می خوانید.

جناب آقای چوبینی! تا انتخابات اسفندماه مدت زمان چندانی باقی نمانده و طی چند مدت اخیر نیز حرف و حدیث های فراوانی در خصوص نحوه ورود و مشارکت اصولگرایان در این انتخابات به گوش می رسد. در این باره چه نظری دارید؟
مسلما در انتخابات پیش رو، تمام جریانات و گروه های سیاسی اصولگرا تلاش خواهند کرد که به یک وحدت رویه و در واقع یک لیست مشترک برسند و حزب موءتلفه اسلامی نیز به عنوان یک حزب سیاسی ریشه دار و پایبند به اصول و آرمانهای انقلاب از این ساز و کار و وحدت رویه حمایت خواهد کرد لذا با قاطعیت می توان گفت ارائه یک لیست واحد از سوی جریانات اصولگرا قطعی است.

مهمترین معیارها و ملاک های انتخاب افراد حاضر در این لیست چیست؟
به طور کلی ما موظف هستیم که نامزدهای اصلح را بشناسیم و آنان را به مردم معرفی کنیم و برای رای آوردن آنها تلاش کنیم. از مهمترین ویژگی هایی که می توان برای انتخاب یک نامزد اصلح به آن اشاره کرد مشروعیت، کارامدی و مقبولیت است که این سه عامل همزمان باید در یک شخص وجود داشته باشد تا ما بتوانیم این شخص را نامزد اصلح بدانیم. در اینجا لازم است به نکته ای اشاره شود و آن، اینکه مقبول بودن یک نامزد نیز به اندازه مشروع بودن و کارامد بودن وی مهم و حائز اهمیت است.

طی روزهای گذشته انتشار یک لیست 4 نفری با عنوان معرفی نامزدهای اصولگرای شیراز برای انتخابات مجلس خبرساز شده است. آیا این لیست را تایید می کنید؟
در این باره ابهامی وجود دارد و آن اینکه معلوم نیست این استنباط که این 4 نفر نامزدهای نهایی اصولگرایان هستند چگونه صورت گرفته و یا منبع اصلی این گمانه زنی چه شخص و یا جریانی و با چه هدفی بوده است اما آنچه که با قطعیت می توان گفت این است که بنده به عنوان عضو شورای مرکزی تصمیم گیری جریانات و گروه های سیاسی اصولگرای شیراز در انتخابات، از وجود چنین تصمیمی بی اطلاع هستم و اساسا جبهه متحد اصولگرایی در این خصوص تا کنون تصمیمی اتخاذ نکرده و لذا با قاطعیت می توان اعلام کرد این لیست از ناحیه جبهه متحد اصولگرایی اعلام نشده است.
در این ایام، توصیه ای که به افراد، جریانات و گروه های مختلف اصولگرا داریم این است که اجازه دهند شورایی که برای تصمیم گیری در این باره شکل گرفته، ساز و کار منطقی تعریف شده خود را طی کند و در زمان مناسب لیست مورد نظر خود را منتشر کند و نباید فراموش کنیم انتشار زودهنگام لیستهای انتخاباتی به اتحاد و وحدت رویه جریانات سیاسی لطمه می زند و این پیش داوری ها و اظهار نظرهای جانب گرایانه به نفع هیچکس نیست.

چه زمانی لیست نهایی جبهه متحد اصولگرایان در شیراز منتشر خواهد شد؟
در حال حاضر برای این موضوع نمی توان تاریخ دقیقی را مشخص کرد چرا که تا اسفندماه زمان زیادی باقیمانده و باید اجازه داد این لیست در زمان مناسب منتشر شود و از طرفی باید دید کدام اصولگرایان برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی و یا ورود می کنند و چه کسانی تایید صلاحیت می شوند البته جبهه متحد اصولگرایی فضای انتخاباتی را رصد می کند و افرادی برای حضور در لیست نهایی کاندیدا شده اند اما همانگونه که اشاره شد پیش داوری در این خصوص کار صحیحی نیست و اخبار موثق در این خصوص تنها از طریق سخنگوی جبهه متحد اصولگرایی جناب آقای دکتر فروردین به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
کد مطلب : ۸۳۰۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما