۰
plusresetminus

راه اندازی و سرمایه‌گذاری طرح بازیافت زباله در واحد بیضا

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۴
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا، درباره کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای طرح‌ها و فعالیت‌های اقتصادی و درآمدزا گفت: واحد بیضا درصدد راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در طرح بازیافت زباله است که مقدمات و بررسی‌های آن در حال پیگیری است.
راه اندازی و سرمایه‌گذاری طرح بازیافت زباله در واحد بیضا
به گزارش حافظ نیوز به نقل از آنا، علی اصغر پیرو، در این خصوص افزود: این طرح برای نخستین بار در خاورمیانه اجرا خواهد شد که فرآیند و دامنه‌ای گسترده به ویژه در زمینه کشاورزی و غنی‌سازی خاک، نظام مهندسی و استحکام ساختمان‌ها در برابر زلزله، در تزئینات هواپیما و خودرو و تولید کمپوزیت‌ها به جای موزاییک و سفال و تولید pvc و upc دارد.

وی با توجه به پروژه‌های این واحد داشگاهی از پیشرفت 50 درصدی ساخت و تجهیز سوله ورزشی با دارا بودن سالن‌های چندمنظوره به مساحت 2450 مترمربع با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال در واحد بیضا خبر داد و گفت: مرحله اول ساخت این سوله ورزشی به پایان رسیده و مرحله دوم شامل نازک‌کاری، دیوارکشی و تجهیز کردن سالن‌های ورزشی آغاز شده است.

پیرو، گسترش تحصیلات تکمیلی در واحد بیضا را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با پیگیری‌ها و تلاش‌های مستمر مجموعه دانشگاه به ویژه معاونت آموزشی واحد، چهار رشته کارشناسی ارشد (عمران گرایش آب، عمران گرایش سازه معماری، کامپیوتر) در مرحله تصویب نهایی قرار گرفته است که به‌زودی با تصویب این چهار رشته، شاهد تحول و ارتقای این واحد دانشگاهی خواهیم بود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در راستای انجام و اجرای طرح‌های فرهنگی ماندگار در این واحد دانشگاهی اظهار کرد: در سال جاری، واحد بیضا افتخار میزبانی تدفین و خاکسپاری دو لاله گمنام دوران دفاع مقدس در محوطه دانشگاه را به عهده گرفت. پیرو تصریح کرد: این دو شهید گمنام تازه تفحص شده، یکی با سن ۲۵ سال در سال ۶۱ در جبهه شرهانی در عملیات محرم و دیگری با سن ۲۰ سال در سال ۶۲ در منطقه جزیره مجنون و در عملیات خیبر به مقام رفیع شهادت رسیدند که با حضور گسترده مقامات کشوری و استانی در اردیبهشت 1394در واحد بیضا آرام گرفتند. وی افزود: بعد از تدفین این دو شهید گمنام، ساخت مقبره یادمان شهدا در دستور کار قرار گرفت که طرح و نقشه‌های اولیه آن از طریق برگزاری مسابقه طراحی یادمان شهدا آماده شد و ظرف ماه آتی اجرایی و آغاز به ساخت خواهد شد.
کد مطلب : ۸۷۲۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما