۰
plusresetminus

برای همه شالیزارهای منطقه کامفیروز فارس آب نیست

تاریخ انتشارسه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱
معاون حفاظت بهره برداری شرکت آب منطقه ای فارس گفت : امسال برای همه شالیزارهای منطقه کامفیروزمرودشت فارس آب وجود ندارد و آبیاری از شالیزارها امکان پذیر نیست از این رو خشکیدگی قسمتی از کشتزارها اجتناب ناپذیر است.
به گزارش حافظ نیوز، مهندس حسین صالح جهرمی به خبرنگار ایرنا گفت : پارسال 40 میلیون متر مکعب آب از منابع آبی استان و سد ملاصدرا برای آبیاری شالیزارهای منطقه کامفیروز رها سازی شد اما امسال 40 درصد از این میزان آب رها سازی نخواهد شد .

وی ادامه داد : پیشتر به همه کشاورزان و شلتوکاران منطقه اعلام شده بود که از کشت بی رویه و خارج از برنامه در اراضی زیر دست سد پرهیز کنند چون آب کافی برای آبیاری همه شالیزارها وجود ندارد اما متاسفانه برخی از کشاورزان این هشدارها را جدی نگرفتند .

معاون حفاظت بهره برداری شرکت آب منطقه ای فارس اضافه کرد : جلوگیری از خارج شدن 30 میلیون متر مکعب آب از سد ملا صدرا و منابع آبی بالا دست به لحاظ فراگیر شدن خشکسالی در سال جاری است .

صالح جهرمی افزود: منابع آبی استان محدود است و رها سازی آب به کشتزارها و شالیزارها صرفا بر اساس مصوبه شورای آب و کشاورزی استان انجام می گیرد و ما نمی توانیم از این مصوبات عدول کنیم .

وی اضافه کرد : برخی از کشاورزان نیز در حاشیه رودخانه ها در منطقه کامفیروز مبادرت به کشت شلتوک کرده بودند که در ماههای قبل این کشتزارها با وسایل و ماشین آلات سنگین امحا گردیده است .

صالح جهرمی همچنین از پر شدن 12 حلقه چاه غیر مجاز در منطقه کامفیروز خبر داد و گفت : پر کردن چاههای غیر مجاز به نهضتی فراگیر تبدیل شده و در هر جای استان باشد این اقدام انجام خواهد شد .

منطقه کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت در فاصله 150 کیلومتری شمال غرب شیراز قرارداد که تولید کننده برنج محلی استان فارس به نام کامفیروزی است .
کد مطلب : ۹۱۵۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما