۰
plusresetminus

خانه محله در شهرستان جهرم احداث می‌شود

تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۴
فرماندار ویژه جهرم از احداث خانه محله و خانه کودک در این شهرستان خبر داد و گفت: ایجاد این مکان‌ها علاوه بر پر کردن اوقات فرزندان سبب آگاه‌سازی مادران از نقش خود و آماده‌سازی این قشر برای ایفای نقش خود در جامعه می‌شود.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از جهرم، علیرضا صحرائیان بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه بانوان این شهرستان با اشاره به توجه فرمانداری و استانداری به موضوع بانوان و خانواده، اظهار داشت: با توجه به رده‌های سنی بانوان برنامه‌های این قشر تدوین و این مهم به نحوی انجام شود که دارای خروجی مطلوب باشد.

وی با تأکید بر احداث خانه محله و خانه کودک در جهرم، گفت: ایجاد این مکان‌ها علاوه بر پر کردن اوقات فرزندان سبب آگاه‌سازی مادران از نقش خود و آماده‌سازی این قشر برای ایفای نقش خود در جامعه می‌شود.

فرماندار ویژه جهرم بابیان اینکه باید مشکلات بانوان روستایی را شناخت و در راستای مرتفع سازی آن تلاش کرد، افزود: دورکاری بانوان شاغل در جهرم اجرایی می‌شود.

پوران دوراجی، مشاور فرماندار جهرم در امور بانوان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این بخش در سال 93، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی عفاف و حجاب ویژه بانوان فروشنده و آرایشگر، همسرداری و تربیت فرزند ویژه زوج‌های جوان، اجرای 582 برنامه‌ فرهنگی در سطح شهرستان، نشست با تشکل‌های غیردولتی زنان و بررسی مسائل و مشکلات آنان ازجمله این اقدامات است.

وی افزود: تعامل با دانشگاه‌ها درباره امر پژوهش و تحقیق در حوزه بانوان، برپایی نمایشگاه توانمندی‌های بانوان برای ایجاد اشتغال‌زایی و عرضه محصولات بانوان، تشکیل کمیته اشتغال بانوان، بررسی وضعیت اشتغال و شناسایی بانوان کارآفرین برای ثبت تعاونی زنان کارآفرین شهرستان با مساعدت بانوان خیر از دیگر اقدامات انجام‌شده در این زمینه است.

دوراجی از برگزاری 140 برنامه متنوع فرهنگی در سطح شهر و بخش‌های جهرم در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: نظارت بر ورزش بانوان، بازدید از باشگاه‌های ورزشی و بررسی وضعیت آن‌ها، تشکیل جلسه اوقات فراغت، نظارت بر فعالیت کانون‌های فرهنگی-اجتماعی بانوان و تشکیل کلاس‌های آموزشی و هنری به‌صورت مستمر در جهرم و بخش‌های تابعه از برنامه‌های انجام‌شده و غیره در سال گذشته است.
کد مطلب : ۹۲۱۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما