۰
plusresetminus

ذوق‌زدگی و نگرانی بیش‌ از حد درباره توافق هسته‌ای‌ ممنوع است/ «مرگ بر آمریکا» ادامه دارد

تاریخ انتشارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
امام جمعه کازرون گفت: باید اجازه داد در فرصت قانونی متن توافق در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از کازرون خبر، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه کازرون در سخنانی با اشاره به توافق هسته‌ای و تقدیر از هیئت مذاکره‌کنندگان ایران به‌ویژه وزیر امور خارجه اظهار داشت: این مذاکره فقط در حد جمع‌بندی مفاد توافق بوده و هنوز امضایی صورت نگرفته است، بنابراین سه ماه فرصت بررسی دارد پس نباید در تأیید یا رد آن عجله کرد.

وی با بیان اینکه هرگونه ذوق‌زدگی یا نگرانی بیش‌ از حد و سیاه‌نمایی درباره توافق هسته‌ای‌ ممنوع است افزود: باید اجازه داد در فرصت قانونی متن توافق در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

امام‌جمعه کازرون از منتقدان توافق هسته‌ای درخواست کرد نقد خودشان از توافق را به‌ دور از هرگونه توهین و سیاه‌نمایی مطرح کنند تا بهانه به دست دشمنان ندهند.

خرسند تصریح کرد: دشمنان به بهانه هسته‌ای در پی دو دسته کردن مردم در موافق و مخالف توافق هستند بنابراین نباید به خواسته دشمن کمک کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی به‌ هیچ‌وجه اجازه سوءاستفاده دشمنان از متن توافق هسته‌ای‌ در قابلیت دفاعی و حریم امنیت ملی را نخواهد داد و به فضل اللهی آنان به بهانه بازرسی به حریم امنیت ملی و مراکز نظامی دسترسی پیدا نمی‌کنند.

خطیب نماز جمعه کازرون با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی براینکه چه این توافق تصویب شود و چه نشود ایران اسلامی از حمایت دوستانشان در منطقه دست نخواهد کشید، گفت: این‌چنین نیست که افراد مغرض داخلی و دشمنان فکر کنند که با توافق هسته‌ای همه‌چیز تغییر می‌کند.

خرسند متذکر شد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری ما در یک مسئله با کشورهای 1+5 مذاکره کرده‌ایم و آن‌ هم در مسائل هسته‌ای است و در هیچ مسئله دیگری با آمریکا مذاکره نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه چنانچه به شرایطی که جمهوری اسلامی مشخص کرده که منافع ما در آن است، عمل شود ما نیز به تعهداتمان عمل می‌کنیم متذکر شد: هر حزب و جناح سیاسی که بخواهد از این توافق‌نامه در انتخابات پیش‌رو بهره‌برداری سیاسی علیه رقیب داخلی خود کند، خیانت کرده است.

امام‌جمعه کازرون از مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی درخواست کرد به شیطنت‌های دشمنان در محدود کردن برنامه موشکی و یا برگرداندن دوباره تحریم‌ها به بهانه عمل نکردن به تعهدات، تأمل بیشتری داشته باشند.

خرسند خاطرنشان کرد: چه این توافق به سرانجام برسد و چه نرسد در هر حال ملت ایران آمریکا را شیطان بزرگ می‌داند و از شعار «مرگ بر آمریکا» دست برنخواهند داشت.

وی به مسافرت‌های هیئت‌های غربی به کشورمان اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی بر اساس سیاست خود فقط با یک دولت نمی‌تواند ارتباط داشته باشد و آن‌ رژیم پلید و نامشروع صهیونیستی است و با دیگر کشورها هیچ منعی در برقراری ارتباط نیست.

خطیب نماز جمعه کازرون به مسئولان سیاست خارجی توصیه کرد که مراقب شیطنت‌های انگلیس خبیث که خباثت از سر و روی آن می‌بارد و نیز کشور فرانسه باشند و با دیدی بازتر و شرط و شروطی بیشتر با این کشورها برخورد کنند.

خرسند در بخش نخست خطبه امروز به اهمیت و فضائل نماز جمعه بر اساس آیات و روایات و سخنان ائمه معصومین پرداخت و بیان داشت: نماز جمعه روحیه اخوت و برادری و همدلی را در میان مؤمنان تقویت و آنان را از اختلاف و تفرقه دور می‌کند.

وی گفت: نماز جمعه یک تشکیلات است که مؤمنان را بر محور الله و تقوی منسجم می‌کند و مسلمانان را رشد فکری و قدرت تحلیل می‌دهد.
کد مطلب : ۹۳۲۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما