۰
plusresetminus
خطیب جمعه خرامه:

انحراف مشروطیت برای ملت ما یک درس است

تاریخ انتشارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
نهضتی که می خواست جلوی استبداد و حاکمیت حکومت قاجار را بگیرد به خاطر اعتماد کردن به حکومت انگلیس منحرف شد، انحراف مشروطیت برای ملت ما یک درس است چرا که دشمن می خواهد دین ما را از سیاست جدا کند.
انحراف مشروطیت برای ملت ما یک درس است
به گزارش حافظ نیوز به نقل از صدای خرامه، حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه خرامه ضمن گرامیداشت سالروز نبرد پهلوانی بزرگ، جوانمرد عالم بشریت حضرت علی(ع) با عمروبن عبدود در جنگ خندق و روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای اظهار داشت: این یک افتخار برای قهرمانان و پهلوانان منطقه ماست که اقتدا به حضرت علی (ع) می کنند، این روحیه در بین ورزشکاران ما موج می زند که اگر قدرتی دارید آن را برای خدمت به مردم قرار دهید.

وی افزود: سنت اصیل ایرانی با فرهنگ اسلامی آمیخته شده و ورزش زورخانه ای را به عنوان یک ارزش نهادینه کرده است؛ از همه کسانی که در عرصه احیای این ورزش مقدس تلاش می کنند تشکر می کنم.
حجت الاسلام صباحی با اشاره به هفته ملی مهارت بیان داشت: در شهرستانی زندگی می کنیم که سهم ما از بارش باران کم است به همین دلیل بیکاری آمار بالایی دارد البته با همت نماینده مردم در مجلس، آینده و چشم انداز مبارکی برای شهرستان داریم چرا که این منطقه به یک نقطه ترانزیتی تبدیل خواهد شد اما ما از سیستان و کرمان بیشتر آب داریم.

امام جمعه خرامه ادامه داد: کارآفرینی چاره خروج خرامه از بیکاری است، بسیاری از مردم با ایجاد کارگاه های تولید قارچ شروع کرده اند چرا تولید قارچ با نام شهرستان خرامه همراه نشود، گیاهان دارویی و زعفران به آب کمی احتیاج دارد، اینکار همت و تدبیر می خواهد، اگر بنشینیم تا جاده و شهرک صنعتی آماده شود ضرر کرده ایم و عقب افتاده ایم، ما باید اشتغال و کارآفرینی را شروع کنیم تا با آماده شدن جاده و شهرک صنعتی به کارمان سرعت ببخشیم.

وی به سالروز نهضت مشروطیت اشاره کرد و گفت: این نهضت منحرف شد، نهضتی که می خواست جلوی استبداد و حاکمیت حکومت قاجار را بگیرد به خاطر اعتماد کردن به حکومت انگلیس منحرف شد، انحراف مشروطیت برای ملت ما یک درس است چرا که دشمن می خواهد دین ما را از سیاست جدا کند.

حجت الاسلام صباحی بیان داشت: افتخار می کنیم همان دستی که در شبهای قدر، قرآن به سر می گیرد با همان دست هم در روز قدس، مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا سر می دهیم، این یعنی شب زنده داران در صحنه عمل هم هستند و از رهبر خود حمایت می کنند.

امام جمعه خرامه ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز فارس گفت: برنامه های ماه رمضان خوب بود و تبیین سومین حرم اهل بیت را در پی داشت، پخش برنامه های ماه رمضان، ایمان تقوا و بیداری را به مردم هدیه کرد.

 
کد مطلب : ۹۳۳۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما