۰
plusresetminus

تا چهار ماه آینده پوشش 3G در فسا سراسری می شود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۰
مدیر مخابرات فسا تاثیرات امواج دکل های ایرانسل بر بدن انسان را بسیار ناچیز عنوان کرد و گفت: میزان آسیب تاکنون اثبات نشده و نحوه واگذاری این دکل ها بر اساس نیاز مخابرات صورت می گیرد.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از سایت فسایی، رحیمی مدیر مخابرات شهرستان فسا گفت: شهرستان فسا 52هزار مشترک تلفن ثابت دارد و واگذاری تلفن های مشترکین فاز 5 تا اواخر امسال بر اساس اولویت ثبت نام انجام می گیرد.

 وی افزود: در فاز 5 در حال حاضر تعدادی تلفن بی سیم وجود دارد که افرادی که از این تلفن های بی سیم استفاده می کنند در مرحله اولیه ثبت نام از اولویت واگذاری تلفن ثابت خارج می شوند و تلفن ثابت به مشترکینی تعلق می گیرد که هیچ خطی  ندارند و پس از واگذاری به تمام مشترکین  فاز 5 افرادی که از تلفن بی سیم استفاده می کنند هم می توانند خط ثابت دریافت کنند.

وی درباره علت تاخیر در وصل کردن تلفن های ثابت هم اظهار داشت: قطعی تلفن به علت بدهی به صورت سیستمی انجام می گیرد و از مرکز استان قطع می شود گاه اطلاعاتی که وارد می کنیم با اختلال روبه رو  و باعث تاخیر می شود گاهی هم به علت کوتاهی دفاتر خدمات ارتباطی  این تاخیر صورت می پذیرد که ما به شدت با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

رحیمی در مورد پرش آنتن و  آنتن دهی ضعیف در روستاها و برخی نقاط شهر فسا ابراز داشت: برای پوشش آنتن به طور کلی در مکانهایی bts  نصب می شودکه حداقل دو هزار مشترک را پشتیبانی کند ولی مکانهای استراتژیک مثل جاده ها همه جا پوشش آنتن وجود دارد مثلا اگر بخواهیم در دولت آباد زاویه آنتن  را عوض کنیم ممکن است امنیت جاده برداشته شود از طرف دیگر هزینه ایجاد یک ایستگاه bts  هم خیلی زیاد است حدود300میلیون تومان و  هزینه برق آن نیز حدود 24میلیون تومان می شود.

رحیمی همچنین اظهار کرد: در فسا 3 آنتن 3g  نصب شده و تا چهار ماه آینده 14 آنتن دیگر به آن اضافه می شود و پوشش 3g در فسا سراسری می شود.

مدیر شرکت مخابرات فسا علت پاسخگو نبودن و اشغال بودن بعضی مواقعی خطوط 118 را کمبود نیروی انسانی بیان و خاطر نشان کرد: ظرفیت نیروی انسانی 118 فسا باید 15 نفر باشد ولی در حال حاظر 10 نفر بیشتر نیرو نداریم بخاطر همین بعضی مواقع به مشکل بر می خوریم و شبانه روز 500 تا 800 مشترک را پاسخگو هستیم.
این مقام مسئول تاثیرات امواج دکل های ایرانسل بر بدن انسان را این طور تشریح  کرد: ضرر این دکل ها بسیار ناچیز هست و تاکنون اثبات نشده و نحوه واگذاری این دکل ها بر اساس نیاز مخابرات صورت می گیرد.

وی  همچنین درباره نحوه واگذاری شماره های رند مخابرات خاطر نشان کرد: واگذاری این شماره ها بر اساس پیشنهاد مشتری و تعرفه ای که مشخص شده است انجام می پذیرد که گاهی هم شماره های رند به مزایده گذاشته می شود.

رحیمی درباره علت اینکه  تعدادی از مشترکین قبض به دستشان نمی رسد گفت: توزیع قبوض بر اساس کد پستی مشترک انجام می پذیرد و مشترکینی که به دستشان نمی رسد بر اساس این موضوع است که یا کد پستی مشخصی ندارند  و یا در زمان ثبت نام تلفن کدپستی را وارد نکرده و یا کد پستی منزل سابق خود را وارد می کنند که با مشکلاتی روبه رو می شویم گاهی هم بر اساس بی تجربگی مامور قبض  توزیع نمی شود.
وی درباره نظارت بر شبکه های مجازی ابراز داشت: نظارت بر این شبکه ها بر عهده پلیس فتاست و مخابرات هیچ نظارتی بر این شبکه های اجتماعی ندارد.

مدیر مخابرات شهرستان فسا در پایان تصریح کرد: با توجه به اضافه شدن و تقویت  سامانه 3g امیدواریم هموطنان از این سامانه استقبال کنند تا بتوانیم خدمات بهتری را به همشهریان ارائه دهیم.

وی در پایان گفت گفت: به مناسبت هفته دولت تعدادی سیم کارت همراه اول  رایگان به مردم عرضه خواهد شد.
کد مطلب : ۹۶۰۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما