۰
plusresetminus

فرماندار سروستان:قوانین مربوط به شاخص محرومیت مناطق اصلاح شود

تاریخ انتشارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۷
فرماندار شهرستان سروستان گفت:انتظار داریم در قوانین مربوط به شاخص محرومیت مناطق محروم که شش سال قبل در مجلس شورای اسلامی مصوب و به مرحله اجرا گذاشته شد، تجدید نظر و اصلاح شود.
به گزارش حافظ نیوز، ایرنا سلیمان کرمی، در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان سروستان بیان داشت:همچنین انتظار داریم با هدف برقراری عدالت ، در توزیع اعتبارات ویژگی های هر منطقه و شهرستان لحاظ شود.

وی افزود:شهرستان سروستان با وجود برخوردار بودن از منابع نفتی و این که به عنوان تنها سایت نفتی استان فارس دارای مرغوبترین نفت (نفت سبز) است ، در بین شهرستان های مشمول از محل درآمد دو درصد نفت و گاز کمترین اعتبار به این شهرستان تعلق دارد.

فرماندار سروستان بیان کرد:پس از گذشت چهار سال از استحصال و استخراج روزانه نفت در این شهرستان با پیگیری های فراوان، برای نخستین بار هفت میلیارد و 785 میلیون ریال از محل درآمد دو درصد نفت و گاز در سال 94 به شهرستان سروستان تعلق گرفت که این اعتبار بین اداره های این شهرستان توزیع شد.

کرمی افزود:شایسته است مسوولان استانی با توجه به برخی از تبعات و اثرات منفی زیست محیطی سایت نفتی سروستان ، برای جبران اثرات ناشی از آن ، اعتبار بیشتری به این منطقه تخصیص دهند.

فرماندار سروستان همچنین خواستار رعایت عدالت بیشتر در تقسیم بودجه شهرستان ها شد و اظهار داشت:برخی از شهرستان ها که منابع نفت و یا گاز ندارند از محل دو سوم اعتبارات نفت و گاز حداقل پنج برابر بیشتر از سایر شهرستان های دارای این منابع اعتبار دریافت می کنند.

فرماندار سروستان اضافه کرد:اگر چه شهرستان سروستان به عنوان یک منطقه برخوردار معرفی شده اما در این شهرستان نزدیک ترین روستاها به مرکز استان در زمره محرومترین روستاها هستند و در حقیقت سروستان چوب عنوان 'برخوردار' را می خورد.

شهرستان سروستان در فاصله 80 کیلومتری شرق شیراز واقع شده است.
کد مطلب : ۹۶۶۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما