۰
plusresetminus
مدیرعامل شرکت عمران صدرا:

صدرا بدون باج به سوداگران به باجگاه متصل می شود

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۵
مدیرعامل شرکت عمران صدرا گفت: این شهر جدید با ایجاد یک محور ارتباطی در محدوده منطقه باجگاه به بزرگراه شیراز-اصفهان متصل می شود و البته این محور از زمین هایی که سوداگران پیش از این خریداری کرده اند، عبور نمی کند.
صدرا بدون باج به سوداگران به باجگاه متصل می شود
به گزارش حافظ نیوز به نقل از ایرنا، مهدی خانی شنبه در نشستی خبری در شیراز افزود: یک راه دسترسی دیگر نیز با ایجاد محور ارتباطی به خیابان آیت الله محلاتی در سال آینده ایجاد می شود و با توجه به عبور بزرگراه جدید و در دست احداث شیراز – اصفهان از شهر صدرا، تحولی در مسیرهای ارتباطی این شهر جدید را شاهد خواهیم بود.

** ارتباط ریلی صدرا با شیراز
مدیرعامل شهر جدید صدرا گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، شرایطی فراهم آمده است که با ایجاد یک ایستگاه در شهر صدرا در مسیر خط آهن اصفهان - شیراز و با بهره گیری از این خط ریلی، مسافران را در مسیر این شهر به تقاطع شهرک گلستان و بر عکس جابه جا کرد که ایستگاه دیگر، ایستگاه کنونی راه آهن شیراز است و یک لوکوموتیو به همین منظور تهیه می شود.

وی اظهار کرد:توافقی نیز با قطار شهری شیراز صورت گرفته است تا مطالعات اتصال شهر صدرا به این طرح انجام شود اما تا کنون اقدام عملی در این زمینه محقق نشده است.

خانی ، با اعلام برنامه ایجاد یک آرامستان ویژه شهر جدید صدرا و در محدوده جغرافیایی بین این شهر و کلانشهر شیراز گفت: با حمایت استانداری فارس، قرار بر این است که ساخت تصفیه خانه شرق صدرا با شتاب بیشتری پیگیری شود.

** بهره گیری از ظرفیت برگزاری جام جهانی در قطر
مدیرعامل شرکت عمران صدرا در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 میلادی در کشور قطر گفت:بهره گیری از ظرفیت های ناشی از نزدیکی کشورمان به این کشور در حوزه های مختلف مانند اقامت گردشگران، ایجاد زمین های تمرین و کمپ های ورزشی و ... می تواند رهاورد اقتصادی خوبی برای کشورمان داشته باشد و یکی از بهترین نقاط برای سرمایه گذاری، شهر جدید صدراست.

وی گفت: اگر سرمایه گذاران داخلی و خارجی تمایل به سرمایه گذاری در ساخت هتل، هتل آپارتمان و مجموعه های بزرگ تمرینی فوتبال در شهر صدرا داشته باشند از این موضوع استقبال و برای اختصاص زمین مورد نیاز این طرح ها همکاری می کنیم.

** انتقاد از برخی دستگاه ها به خاطر زمینه سازی سوداگری ها
خانی با اشاره به تعلق گرفتن زمین به افراد معرفی شده از سوی دستگاه ها در 15 سال گذشته گفت: برخی از این افراد ضمن آن که زمین هایی را برای ساخت مدرسه، درمانگاه و دیگر تاسیسات مورد نیاز شهر جدید صدرا با بهایی اندک و اقساطی خریداری کردند اما با سوداگری و تلاش برای تغییر کاربری و فروش زمین، نسبت به تعهد خود اقدام نکردند و به همین سبب شرکت عمران صدرا در حال سپری کردن مراحل قضایی برای فسخ این گونه قراردادهاست.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه، فردی 14 سال قبل از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای ساخت درمانگاه معرفی شد و زمینی را در ازای پرداخت حدود 500 میلیون ریال را تحویل گرفت اما امروز نیمی از آن زمین را به بهای 60 میلیارد ریال فروخته است که این گونه سوداگری ها ظلمی آشکار به ساکنان شهر صدراست.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا گفت: انتظار است که دستگاه ها زمانی که توان ساخت مجموعه ای مانند درمانگاه و ... را در فردی نمی بینند، موافقت اصولی برای آنها صادر نکنند.

** جمعیت 150 هزار نفری صدرا پس از افتتاح کامل مسکن مهر
خانی، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا گفت: شهر صدرا که در مقطع کنونی حدود 100 هزار نفر جمعیت دارد، با افتتاح کامل طرح های مسکن مهر جمعیتی در حدود 150 هزار نفر را پذیرا خواهد بود.

وی افزود: تلاش بر این است که همه واحدهای مسکن مهر شهر صدرا تا پایان سال 94 به بهره برداری برسد.

جانی ، در پاسخ به پرسش دیگری درباره خرید و فروش مسکن مهر در بنگاه های مشاور املاک شهر صدرا و شهر شیراز گفت: این امر از نظر قانونی مانعی ندارد.

** ایجاد باغشهر جدید در صدرا منتفی است
مدیرعامل شرکت عمران صدرا در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: ایجاد باغشهر جدید در این شهر نوبنیاد تا زمانی که مشکل کمبود آب رفع نشود، منتفی است.

وی افزود: باغشهرهای کنونی هم در آینده با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب، با آب تصفیه شده آبیاری می شوند.

خانی همچنین با اشاره به پیگیری 400 پرونده مرتبط با قراردادهای اجرایی نشده برای ساخت مراکز خدماتی و ...در شهر صدرا در دستگاه قضایی گفت: سوداگری زمین ظلمی بر شهر صدراست از این رو برای احقاق حقوق شهروندان و بیت المال می کوشیم، و با توجه به هزینه های بالای دادرسی و طولانی بودن فرایند رسیدگی، درخواست های سازش را بررسی می کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام 'دولت و ملت ، همدلی و همزبانی' اظهار کرد: در شهر صدرا با محوریت امام جمعه برای تقویت وحدت و همدلی می کوشیم.

خانی ادامه داد: امسال در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) از شماری از طرح های عمرانی همچون برخی طرح های مسکن مهر، مدرسه و مسجد در شهر صدرا بهره برداری می شود.

شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.
کد مطلب : ۹۹۲۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما