۰
plusresetminus

نخستین بیمارستان دانشگاه آزاد فارس هفته دولت در کازرون افتتاح می شود

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۹
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: نخستین بیمارستان این دانشگاه در فارس با هدف ارائه خدمات درمانی و آموزش عملی به دانشجویان این دانشگاه در رشته های علوم پزشکی در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) در شهرستان کازرون به بهره برداری می رسد.
به گزارش حافظ نیوز، ایرنا حمزه سارویی ، یکشنبه در نشستی خبری در شیراز افزود: این بیمارستان 96 تختخوابی که امام علی (ع) نامیده شده و طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی است به بیماران خدمات ارائه می کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز که در ساختار جدید این دانشگاه، رییس این دانشگاه در استان فارس محسوب می شود، اظهار کرد: هم اینک حدود پنج هزار دانشجو در رشته های علوم پزشکی همانند پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت و ... در واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر فارس تحصیل می کنند که زین پس، حدود 75 درصد واحدهای عملی درسی خود را در بیمارستان امام علی (ع) کازرون که در 120 کیلومتری غرب شیراز واقع شده ، سپری می کنند.

وی بابیان این که به دنبال ایجادمعاونت پزشکی دردانشگاه آزاد اسلامی فارس هستیم، گفت: با توجه به اقبال عمومی به رشته های علوم پزشکی، سیاست این دانشگاه ایجاد رشته های جدید مانند دکتری داروسازی و کارشناسی ارشد پرستاری است.

سارویی در بخش دیگری از سخنان خود از برنامه دانشگاه آزاد برای ایجاد مراکز تجاری سازی اختراعات سخن گفت و اظهار کرد: هم اینک 9 شرکت دانش بنیان و دو مرکز رشد فناوری در واحدهای این دانشگاه در استان فارس در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: این دانشگاه همچنین با هدف بهره گیری از دانش و توان تخصصی دو هزار عضو هیات علمی تمام وقت خود در فارس، قراردادها و تفاهم نامه های همکاری پژوهشی با مراکزی همچون صنایع الکترونیک، شرکت زاگرس جنوب، مرکز تحقیقات کشاورزی، شهرداری شیراز و ... منعقد کرده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی فارس در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت شهریه دانشجویان در سال تحصیلی آینده گفت: شهریه ثابت و متغیر دانشجویان ورودی قدیمی این دانشگاه هیچگونه تغییری نخواهد داشت و تنها شهریه ثابت و متغیر دانشجویان ورودی جدید افزایشی در حدود 15 درصد خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تصمیم های دولت قبل در حوزه آموزش عالی گفت:تصمیم گیری های غیرمنطقی دولت گذشته، سبب شکل گیری واحدهای متعدد دانشگاهی همچون دانشگاه پیام نور شد که نه تنها کمکی به آموزش عالی نکرد بلکه کیفیت را در آموزش عالی زیر سوال برد.

** پیشنهاد دو رشته جدید مرتبط با رسانه برای مهر 95
سارویی درپاسخ به پرسش خبرنگارایرنادرباره وضعیت پیگیری ها درمورددرخواست اصحاب رسانه فارس برای راه اندازی دوره تحصیلات تکمیلی در رشته های مرتبط با ارتباطات و رسانه گفت: ایجاد دو رشته مرتبط به شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز اظهار کرد: اطلاعات رسانه عنوان یکی از این رشته هاست که میان رشته ای و همراه با طرح مباحث فناوری اطلاعات و رسانه است و در صورت تصویب در واحد شیراز دایر می شود و رشته دیگر در واحد مرودشت پیش بینی شده است.

سارویی گفت: اول مهرماه 94 گرایش های جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های ریاضی، فیزیک، برق و دکترا در رشته گرایش های معماری، برق، حقوق و مدیریت در واحد شیراز برای نخستین بار دانشجو می پذیرد.

وی ادامه داد:دانشگاه آزاد مرکز شیراز در 21 رشته در مقطع دکترا و 56 رشته در مقطع کارشناسی ارشد علاوه برسایر دوره ها مهرماه امسال دانشجو خواهد داشت.
کد مطلب : ۹۹۹۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما