۰
plusresetminus

منتخبان فارس در کدام کمیسیون‌های مجلس یازدهم حضور خواهند داشت؟

تاریخ انتشارجمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۲
سایت خبری تحلیلی ایران ریپورتس با بررسی سوابق و مدارک تحصیلی منتخبان فارس در مجلس یازدهم، به پیش بینی حضور آنها در کمیسیون های تخصصی مجلس پرداخته است.
منتخبان فارس در کدام کمیسیون‌های مجلس یازدهم حضور خواهند داشت؟
به گزارش حافظ خبر به نقل از ایران ریپورتس98، این روزها فضای مجازی و حقیقی پر شده از مباحث و مطالب پیرامون تعیین ریاست مجلس یازدهم و در اولین حاشیه این مجلس سینا کمالخانی، منتخب مردم تفرش به دلیل مشکل‌دار بودن مدرک تحصیلی به گفته سخنگوی شورای نگهبان از رسیدن به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باز خواهد ماند.
با شروع مجلس یازدهم در هفت خردادماه هریک از منتخبین راهی یکی از کمیسیون های مجلس شده تا در آن مشغول فعالیت گردد اما نکته قابل توجه انتخاب درست و بادرنظر گرفتن توانایی ها، مدرک تحصیلی و سوابق میباشد تا فرد منتخب بتواند در مجلس فردی مثمرثمر و کارآمد بوده درحالیکه در ادوار مختلف مجلس میتوان منتخبانی را یافت که صرفا در مجلس و کمیسیون ها حضور داشته اند.
در ادامه حدس و گمان‌های بسیاری درخصوص حضور منتخبان در کمیسیون‌های تخصصی و ریاست آنها زده میشود که ایران ریپورتس98 با توجه به سابقه و مدارک تحصیلی منتخبان فارس در مجلس یازدهم، پیش بینی‌هایی درمورد حضور آنها در این کمیسیون ها نموده که در ادامه میخوانید:::
1.ابراهیم عزیزی از شیراز و زرقان:
عزیزی با داشتن مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق و سوابق اجرایی نظیر مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور، فرمانداری شیراز و معاون سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان توانست مجوز ورود به مجلس یازدهم را از شهر شیراز به دست آورد. باتوجه به سوابق و مدرک تحصیلی وی احتمال میرود که عزیزی را در مجلس یازدهم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یا کمیسیون قضایی و حقوقی ببینیم.
2.روح الله نجابت از شیراز و زرقان:
جوانترین عضو یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دارای مدرک دکترای علوم سیاسی بوده و به نظر علاقمند به حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیسیون سیاست داخلی و شوراها و یا کمیسیون اصل نود باشد.
3.جعفر قادری از شیراز و زرقان:
فردی شناخته شدن در مجلس که به واسطه داشتن دکترای اقتصاد و حضور در کمیسیون برنامه و بودجه طی مجالس هشتم و نهم، به نظر در مجلس پیش‌رو نیز وی کمیسیون برنامه و بودجه را برگزیند و با احتمالی کمتر کمیسیون اقتصادی مجلس میتواند مقصد وی باشد.
4.علیرضا پاکفطرت از شیراز و زرقان:
نفر اول شیراز در انتخابات مجلس یازدهم با بیش از 60 درصد آرا، دارای دکترای جغرافیا بوده و سابقه 7 سال شهرداری شیراز را در کارنامه خود دارد. کمیسیون عمران برای پاکفطرت با در نظر گرفتن سوابق و فعالیت های وی در شهرداری شیراز به نظر منطقی تر از سایر کمیسیون ها میباشد.
5.حجت اله فیروزی از فسا:
فیروزی با دکترای حقوق و سابقه معاونت حقوقی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از فسا عازم بهارستان شده است. بهترین گزینه و معقولترین پیش بینی برای او کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و در اولویت بعدی کمیسیون تلفیق و اصل نود میتواند باشد.
6.جلال رشیدی کوچی از مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد:
فرزند نماینده اسبق همین حوزه انتخابیه در مجالس قبل دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی میباشد. کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی، سیاست داخلی و شوراها و یا کمیسیون اصل نود گزینه های احتمالی این منتخب جوان میتواند باشد.
7.فرهاد طهماسبی از نی ریز و استهبان:
رئیس سابق دادگستری نی ریز دارای دکترای حقوق بوده و با پیشی گرفتن از رقبا خود را در بهارستان میبیند. مطلوبترین و نزدیکترین گزینه به وی کمیسیون قضایی و حقوقی و در وهله دوم کمیسیون اصل نود میباشد.
8.مسلم صالحی از اقلید:
منتخب مردم اقلید دارای مدرک دکترای علوم تربیتی بوده و چندین سال نیز سابقه ریاست دانشگاه آزاد همین شهرستان را عهده دار بوده است. پیش بینی ما حضور وی در یکی از کمیسیون های آموزش و یا اجتماعی در مجلس یازدهم میباشد.
9.محسن علیزاده از سپیدان و بیضا:
دکترای اقتصاد که در سوابقش فعالیت در حوزه های کشاورزی ذکر شده به نظر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع و یا کمیسیون اقتصاد میتواند گزینه های ایده آلی برای فعالیت وی در مجلس یازدهم باشد.
10.سید موسی موسوی از لامرد و مهر:
نماینده پیشین در دوره نهم مجلس از لامرد و مهر یک پزشک است که مجدد راهی بهارستان گشته. وی در مجلس نهم عضو کمیسیون انرژی بوده که اگر در این مجلس قید کمیسیون انرژی را بزند، باتوجه به مدرک تحصیلی و سوابقش کمیسیون بهداشت و درمان میتواند پذیرای وی باشد.
11.محمدجواد عسکری از داراب و زرین دشت:
نماینده داراب و زرین دشت دانشجوی رشته کشاورزی در مقطع دکتری بوده و از مهمترین سوابقش به فرمانداری شهرستانهای آباده و ارسنجان میتوان اشاره کرد. احتمال حضور او در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بالاست.
12.عبدالعلی رحیمی از سروستان و کوار:
وی دانشجوی دکترای مهندسی شیمی میباشد که پیش از مجلس در اداره گاز استان فارس مشغول خدمت بوده است. کمیسیون انرژی به نظر گزینه مطلوبی برای فعالیت وی خواهد بود.
13.فریدون عباسی دوانی از کازرون:
منتخب کازرون در مجلس یازدهم با سابقه ریاست سازمان انرژی اتمی ایران، فردی شناخته شده در کشور میباشد که از مدتها قبل از عزم خود برای رسیدن به کرسی ریاست مجلس خبر داده است. وی که دارای دکترای فیزیک میباشد اگر به ریاست مجلس نرسد، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و یا برنامه و بودجه را برخواهد گزید.
14. محمدمهدی فروردین از فیروزآباد:
فروردین را فوتبالی به خوبی در ذهن دارند. وی که دانشجوی دکترای رشته مدیریت میباشد، کمیسیون های آموزش، سیاست داخلی و فرهنگی میتواند گزینه های خوبی برای او باشد.
15.مجید انصاری از ممسنی و رستم:
وی با مدرک دکترای حقوق پیش از انتخابات بعنوان وکیل دادگستری مشغول فعالیت بوده است. بنظر میرسد باتوجه به مدرک تحصیلی و فعالیت های وی کمیسیون قضایی و حقوقی ویا کمیسیون اصل نود برای وی مناسب باشد.
16.حسین حسین زاده از لارستان:
وی که تنها منتخب مردم فارس در مجلس شورای اسلامی میباشد که اصولگرا نیست، دانشجوی دکترای نفت میباشد و پیش از انتخابات نیز کارمند شرکت ملی نفت بوده است. گزینه کمیسیون انرژی در مجلس میتواند عرصه خوبی برای ارائه طرح ها از سوی وی باشد.
17.محمدرضا رضایی کوچی:
وی که چهارمین دوره حضور خود در مجلس را خواهد دید، طی هر سه دوره گذشته در کمیسیون عمران حاضر بوده، پس از گذران مراتب در این کمیسیون در مجلس دهم به ریاست آن رسید. قطع به یقین در یازدهمین مجلس شورای اسلامی نیز کمیسیون عمران مامن او خواهد بود و از گزینه های اصلی برای ریاست این کمیسیون نیز عنوان شده است. قابل ذکر است که مدرک تحصیلی وی دکترای پزشکی میباشد.
18.رحیم زارع از آباده، بوانات، خرمبید و سرچهان:
زارع با مدرک دکترای مدیریت برای سومین مرتبه متوالی راهی بهارستان گشته است. وی به واسطه حضور در سمت مدیر بازرگانی خارجی سازمان بازرسی در مجالس گذشته همواره در کمیسیون اقتصادی حاضر بوده است و به نظر در مجلس جدید نیز جایی را جز همین کمیسیون برنخواهد گزید.
تاکید میگردد حضور منتخبان در کمیسیون ها بسیار حائز اهمیت میباشد و هر فرد باتوجه به توانایی ها، سوابق و کارایی های خود میبایست کمیسیونی را برای فعالیت برگزیند که در آن حرفی برای گفتن داشته باشد.
در پایان نیز باید گفت تا چندی دیگر و با شروع کار مجلس یازدهم تکلیف منتخبان مجلس و حضورشان در کمیسیون ها مشخص خواهد شد.
کد مطلب : ۲۲۸۳۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما