۰
plusresetminus
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار:

تحصیل بیش از ۱۸ هزار دانش آموز در مدارس کوار

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
عبیدی گفت: حدود 18200 دانش آموز در بیش از 120 مدرسه سال تحصیلی جدید را در شهرستان کوار شروع نموده اند .
تحصیل بیش از ۱۸ هزار دانش آموز در مدارس کوار
به گزارش حافظ خبر، بازهم با پایان یافتن فصل تابستان بوی مهر در شهرها و کوچه های کشورمان پیچیده است. و باز هم مدارس چشم به در دوخته اند و به انتظار نشسته اند تا سال تحصیلی جدید را همراه با دانش آموزان آغاز کنند. با آغاز سال تحصیلی در اول مهر، میلیون ها دانش آموز به شوق آموختن، روانه مدرسه می شوند. همه ساله با شروع ماه مهر کوچه ها و خیابان ها رنگ و بوی دیگری پیدا می کنند و شور و شوق دانش آموزان جلوه زیبایی به جامعه می بخشد.
روزهای آغازین مدرسه از جهات مختلف دارای اهمیت است. ایجاد نگرش های مثبت و پویا در دانش آموزان، تقویت انگیزه تلاش و تحصیل، کاهش دغدغه، اضطراب و تردید و زدودن هرگونه آثار بدبینی نسبت به درس و مدرسه و کلاس و معلم، و سرانجام آشنایی با شخصیت و دیدگاه های دانش آموزان می تواند در روزهای اول مدرسه صورت پذیرد.
دوره دبستان از جهت تعلیم و تربیت، بهترین دوران است. در این دوره، کودک ویژگی های روانی و آمادگی کاملی برای تربیت پذیری و ادب آموزی دارد. آموزش رسمی کودک از این مرحله آغاز می شود. بنابراین این دوران طلایی را که بهترین فرصت برای تعلیم و تربیت کودک است، نباید به سادگی از کف داد.
 
 
عبیدی با تبریک سال جدید تحصیلی گفت: به استحضار می رساند به لطف خداوند متعال و همت وتلاش همکاران عزیز حدود   18200 دانش آموز در بیش  از  120 مدرسه سال تحصیلی  جدید را در شهرستان کوار شروع  نموده اند .  همچنین  بیش  از  1300 نوآموز نیز  باورود به مراکز پیش دبستانی فصل جدیدی از زندگی را شروع نموده اند. نکته  ای که لازم  می دانم  به آن  اشاره  نمایم  رشد قابل توجه دانش آموزی کوار در سال های جاری است به طوری که جمعیت  دانش  آموزی ما در شش سال گذشته از حدود 13000 تن به بیش از  18200 تن رسیده و پیش بینی می شود  در سال  1400 از مرز000/20 تن عبور نماید .
 
وی ادامه داد: اگرچه این موضوع نوید بخش آینده  ای  روشن و امیدوار کننده برای شهرستان نوپای کوار می باشد، اما مدیریت  آموزش و پرورش را با چالش های  جدی مواجه نموده است . تامین فضا و تجهیزات و خصوصا نیروی انسانی برای  دانش  آموزان به ویژه حدود  1000 میهمان جدیدی که سالانه به مدارس وارد می شوند کار را برای همکاران دلسوز وپر تلاش  بنده دشوار تر نموده است .  البته وجود حدود 2000 دانش آموز میهمان افغانستانی این مشکلات را افزایش داده است .
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار درمورد مشکلات و کمبودهای مدارس عنوان کرد: خوشبختانه مساعدت و همکاری ادارات کل آموزش وپرورش و نوسازی مدارس استان ، همراهی مسئولین محترم  شهرستان و به ویژه خیرین عزیز مدرسه ساز،  بخش زیادی از کمبود های ایجاد شده در زمینه فضا وتجهیزات را  مرتفع نموده،  اما همچنان تعداد زیادی  از مدارس دو شیفت،  نرم کلاس ها بالا و بخش  قابل  توجهی از دانش آموزان  عزیز در مدارس قدیمی و فاقد استحکام و استاندارد های  لازم به تحصیل مشغولند. آمار همکاران محترمی که در حوزه های مختلف آموزشی وستادی وظیفه  تعلیم  وتربیت را بر عهده دارند، حدود  1200 تن  می  باشد .
وی افزود: با وجود همه این مشکلات،  همکاران دلسوز و تلاشگر ما در مدیریت آموزش وپرورش و مدارس، از  ماه ها قبل شبانه  روزی زحمت کشیدند تا  در اول مهرماه با حداکثر آمادگی، عرصه مدارس را برای حضور پر شور و با نشاط دانش  آموزان عزیز فراهم نمایند .
 
عبیدی در خصوص کارهای صورت گرفته برای شروع سال تحصیلی جدید اظهار داشت: تعمیر و تجهیز مدارس، رنگ آمیزی و شاداب سازی حیاط مدارس، ساماندهی کلاس های درس، برنامه ریزی درسی،  هدایت تحصیلی، ثبت نام دانش آموزان، فراهم نمودن بخش قابل توجهی از نیازهای دانش آموزان کم بضاعت،  نقل  وانتقال همکاران،  انتصاب مدیران و کادر اجرایی مدارس، پست بندی کلی آموزگاران و دبیران دوره های متوسطه  اول ودوم، جذب ساماندهی نیروهای جدید، تهیه و توزیع لباس فرم دانش آموزی،  سرویس دانش آموزی، ثبت نام  و تهیه و توزیع کتب درسی  و .... از مهم ترین کارهایی است که انجام گرفته تا به یاری خداوند متعال بتوانیم نوید  بخش  یک سال تحصیلی خوب  و موفق  برای همه  نو آموزان  ودانش  آموزان  عزیز  شهرستان  باشیم  .
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار در پایان ارعان داشت: لازم  به  ذکر  است که  در سال  تحصیلی  99-98 شاهد راه اندازی  6 مدرسه جدید دولتی و غیر دولتی بوده ایم . آنچه مسلم است تمام برنامه هایی که درحوزه های مختلف آموزشی و پرورشی اجرا می گردد، بر مبنای سند تحول  بنیادین آموزشی و پرورشی بود. این سند فاخر و ارزشمند و همچنین منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم  انقلاب،  نصب العین بنده و همکاران خواهد بود و تلاش می کنیم که در حد توان و امکانات،  دانش آموزانی را تربیت  کنیم که در تراز جمهوری  اسلامی باشند ، به رهبر  و مذهب خویش  افتخار کرده  و در کنار کسب علم ودانش، قله های رفیع معنویت وانسانیت واخلاق مداری را فتح نمایند .
 
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در سال جدید تحصیلی بیش از 850 هزار دانش آموز در 8 هزار واحد آموزشی به تحصیل علم و دانش خواهند پرداخت و در کنار این تعداد حدود 8 هزار نفر نیروی انسانی به این دانش آموزان کمک خواهند کرد.
 منبع: علم و فناوری
کد مطلب : ۲۱۸۷۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما