در گفتگو با عضو شورای قلات:

توجه به روستای قلات با هدف افزایش گردشگری

4 اسفند 1400 ساعت 17:36

گزارشگر : منیره خسروبیگ

مهدی فتحی قلاتی عضو شورای قلات ضمن بیان اینکه قلات یک منطقه هدف گردشگری است ،گفت : متأسفانه طی سال های اخیر توجه کمتری به این منطقه گردشگری شده و امروز شاهد کمبود امکانات یا عدم زیر ساخت های مناسب هستیم.


به گزارش حافظ خبر، مهدی فتحی قلاتی  بیان کرد: در روستای قلات فصل تابستان شدیداً دچاربحران کم آبی هستیم چرا که آب نوشیدنی روستای قلات ازچشمه ساران است که زیر ساخت های ناصحیح و تعبیه شده آب مناسب نیست و در ابتدا این آب ها برای آبیاری درختان و برای حوزه کشاورزی تدارک دیده شده بود .

قلاتی در گفتگو با خبرنگار حافظ خبر اظهار کرد :  در آینده ای نه چندان دور شاهد خشک شدن درختان قلات خواهیم بود ، برای جلوگیری از این فاجعه میبایست با امکانات استان فکری به حال این مشکل اساسی کرد.

وی ضمن بیان اینکه مشکلات این منطقه گردشگری گفت موارد مختلفی است ، اظهار کرد : نبود زیرساخت مناسب برای جاده . دسترسی نداشتن در ابتدای ورودی روستای قلات ، کمبود امکانات روشنایی معابر در شب از جمله مشکلاتی است که ما با آن مواجه هستیم و باعث شده تا چهره مناسب از این روستای هدف گردشگری بر چیده شود و عدم تخصیص اعتبار و نبود بودجه کافی باعث شده تا مسیر و وردی روستای قلات پیشرفتی را که باید داشته باشد در حال حاظچضر ندارد.

وی عنوان کرد: جاده شیراز سپیدان تا وردی قلات در طرح هادی روستا نبوده و متعلق به اداره راه است همچنین طی سال های اخیر با وجود تلاش های فراوان شورا هاو دهیاران روستا  تاکنون مسئولین راه هیچ اقدام مناسب و اثر گذاری نداشتند و تردد اهالی دچار مشکل است.

عضو شورای قلات در خصوص اینکه باغ شهری های اطراف روستا قلات در حوزه طرح هادی نیست و  ما هیچ دخل و تصرفی در آن نداریم ،اظهار کرد : در خصوص باغ شهری ها   باید بخش مرکزی ورود کنند.

فتحی قلاتی همچنین  به  دو عامل ایجاد مزاحمت  وجود سگ های ولگرد و زباله در باغ شهرها اشاره کرد و گفت : تاکنون هزینه هایی در این بخش پرداخت شده است .

او خاطر نشان کرد: اگر میراث فرهنگی همکاری و پوشش لازم را از روستای قلات داشته باشد می توانیم حوزه گردشگری را با توجه به وجود پتانسیل ها توسعه و عامل اشتغال اهالی روستا باشیم.

فتحی قلاتی افزود : بازارچه های گردشگری خاص نیازمند تخصیص بودجه از سوی میراث فرهنگی است و علاوه برآن بخش خصوصی هم اگر کسی تمایل داشته باشد، شورا روستا آماده همکاری همه جانبه از سرمایه گذران است.

گفتنی است این عضو شورا در پایان سخنان خود ضمن تشکر از مردم قلات  بیان کرد : مردم ما را به عنوان خادم خود انتخاب کردند و امیدوارم بتوانیم با برنامه ریزی این منطقه مهم را به توسعه برسانیم و همچنین باید برنامه ای در خصوص مسائل گردشگری، بهداشتی و امنیتی تدوین و پایشی در این زمینه صورت پذیرد.
این روستا در ۳۶ کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد.


کد مطلب: 24885

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/interview/24885/توجه-روستای-قلات-هدف-افزایش-گردشگری

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir