۰
plusresetminus
خوانساری عنوان کرد:

فساد در عمق جان اقتصاد ایران لانه کرده است

تاریخ انتشاريکشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۳
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان اینکه امروز اقتصاد ایران فسادآلود بوده و نیاز به بازسازی اخلاقی دارد، گفت: فساد در عمق جان اقتصاد ایران لانه کرده است.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از خبرنگار مهر، علاء‌ میرمحمد صادقی چهره ماندگار بخش خصوصی به عنوان گرامیداشت یک عمر فعالیت نیکوکارانه و اقتصادی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی در اتاق بازرگانی تقدیر شد.

مسعود خوانساری در مراسم تجلیل از پیشکسوت اقتصادی «علاء میرمحمد صادقی» در اتاق ایران با تاکید بر ضرورت تبعیت محیط کسب و کار از الگوهای علمی و متعارف اقتصادی،  گفت: بازرگانان و صنعتگران به عنوان معتبرترین افراد در جامعه مطرح بوده اند و هنوز هم اخلاق کسب و کار را به خوبی رعایت می کنند و تحت عنوان مسئولیت اجتماعی تلاش دارند تا وظایف حرفه ای خود را نیز به سرانجام برسانند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: در عین حال، کم توجهی واقعی به فرهنگ و پایه‌های اخلاق در جامعه ایرانی نیز مشاهده می شود ولی در نهایت امروز کار به جایی رسیده است که بتوانیم از افراد برجسته ای که علاوه بر رعایت اخلاق حرفه ای کسب و کار مسئولیت اجتماعی خود را نیز به خوبی انجام می‌دهند، تجلیل کنیم.

وی تصریح کرد: فساد، رکود، فقر و بیکاری سم مهلکی برای پایه های اخلاق در جامعه ایرانی است و بر این اساس، حرکت در مدار اخلاق دستاورد ارزشمندی را برای کشور رقم می زند.

به گفته خوانساری، ایران در دوران انتقال نسلی به سر می برد و فضایی را تجربه می کند که در آن مدیران با تجربه و پیشکسوت جای خود را به مدیران جوان می‌دهند و بر این اساس لازم است تا نسل جدید مدیریتی کشور به غیر از آموزه های فنی نیازهایی همچون اخلاق مداری را نیز به خوبی احساس کنند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: امروز اقتصاد ایران به دلیل بحران اجتماعی و فسادآلود، نیاز به بازسازی فکری و اخلاقی دارد،  چراکه فساد در عمق جان اقتصاد ایران لانه کرده و با تقویت اخلاق مداری در فعالان اقتصادی رشد و توسعه پایدار امکان پذیر ست.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خاطرنشان کرد: بخش خصوصی ایران برای حرکت در مسیر رشد و توسعه باید رفتارهای فرهنگی را نیز تقویت کند،  چراکه فرهنگ موتور پیش برنده توسعه اقتصادی کشور است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی و اقتصاد ایران امروز به الگوهای ملموسی نیاز دارد که در این فضا و سرزمین اخلاق را رعایت کنند و نشان دهند که در همین شرایط فسادآلود نیز می توان کسب و کار کرد و موفق بود.

تشکیل شورای عالی پیشکسوتان در اتاق ایران

همچنین محسن جلال‌پور، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران نیز از تشکیل شورای عالی پیشکسوتان در اتاق بازرگانی ایران یاد و خاطرنشان کرد: اساسنامه این شورا در حال تدوین است و یکی از ماموریتهای آن تجلیل از پیشکسوتان عرصه اقتصاد کشور و توجه به اخلاق مداری است.

وی افزود: شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران از افرادی خردورز تشکیل شده است که حتما می توانند بر مسیر رشد و توسعه پایدار یاری‌رسان فعالان اقتصادی باشند و البته در این مسیر نیاز به راهنمایی و الگوسازی از افراد موفق حوزه اخلاق کسب و کار هستیم.

 اقتصاد ایران نیازمند توجه به اخلاق است

همچنین در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: امروز اقتصاد ایران نیازمند توجه به اخلاق است و در این راستا سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی می تواند جلوگیری از اسراف، ریخت و پاشهای بی جا و اتکا به تولید داخلی را نهادینه سازد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تجلیل از علاء میرمحمد صادقی، پیشکسوت و فعال اقتصادی نیکوکار با حضور چهره‌های شاخصی همچون رئیس دفتر مقام معظم رهبری، غلامعلی حدادعادل، علی‌نقی خاموشی، اسدالله عسگراولادی، رؤسای اتاقهای بازرگانی تهران و ایران و جمع کثیری از فعالان اقتصادی دقایقی پیش پایان یافت.
کد مطلب : ۱۰۴۰۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما