۰
plusresetminus

گذشت خانواده مقتول به ترویج فرهنگ قرآنی در شهرستان فیروزآباد انجامید

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۶
دراقدامی انسانی و کریمانه، با تلاش شوراهای حل اختلاف و بزرگ منشی بزرگان قشقایی در شهرستان فیروز آباد، پرونده قتل منجر به صلح وسازش شد.
به گزارش حافظ نیوز به نقل از  روابط عمومی دادگستری استان فارس ، رییس شورا های حل اختلاف استان فارس در مراسم بزرگداشت این اقدام، ضمن ارج نهادن به اقدام خدا پسندانه خانواده عشقی در فیروزآباد گفت: خانواده مرحوم با گذشت از خون فرزندشان علاوه بر اقدام کریمانه عفو و گذشت برای خود باقیات الصالحات و اجر اخروی نیز کسب کردند.

حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی افزود: این اقدام در راه ترویج کلام حق در ساخت و ایجاد دارالقرآنی به نام فرزند این خانواده انجام شد .

حجت الاسلام موسوی با اشاره به این که اگر مشکلی برای برادر مؤمن و دینی ما پیش آمد نباید به راحتی سر بر بالین بگذاریم گفت : در اعتقادات دینی ما وکلام و سیره معصومین نیز اشاره شده که فردی که نسبت به رنج دیگران بی تفاوت است مسلمان نیست اما خوشبختانه امروز با بزرگ منشی بزرگان این شهرستان و تلاش های شوراهای حل اختلاف فیروزآباد این پرونده به سرانجام نیک انجامید.

وی در تبیین و اهمیت صلح و سازش بیان داشت : زمانی که خانواده مرحوم عشقی کریمانه از چنین خطایی گذشتند پس ما نیزمی توانیم از خطاهای بشری با دیده عفو وگذشت بگذریم.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به ضرورت طرح موضوع و فرهنگ صلح و سازش در شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروز آباد گفت: این شهرستان دارای پشتوانه ای قوی در زمینه صلح و سازش و رفع اختلافات است که همان استفاده از ظرفیت بزرگان ایل قشقایی می باشد بنابراین باید تلاش شود بقیه خطاها و مواردی که منجر به طرح دعوی و شکایت در دادگستری می شود نیز از همین طریق جلوگیری و به مسیر مصالحه هدایت شود.

وی افزود: درصد مصالحه در شورای حل اختلاف فیروزآباد با ظرفیت بزرگان این شهرستان متناسب نیست بنابراین رئیس دادگستری شهرستان و همکاران شوراهای حل اختلاف فیروزآباد نیز باید برای بهره گیری از ظرفیت کامل بزرگان این شهرستان با طرح موضوع در شورای فرهنگ عمومی شهرستان که امام جمعه و فرماندار نیز عضو آن می باشند به منظور کاهش پرونده ها در دادسرا و دادگاه ها ونیزرفع اختلافات اقدام کنند.

در این مراسم با اهدای لوح های یادبود از سوی شوراهای حل اختلاف استان فارس از خانواده مرحوم عشقی و سایر بزرگان و ریش سفیدان فیروز آباد که در راه عفو و گذشت و این اقدام خداپسندانه گام برداشتند قدردانی شد.
کد مطلب : ۱۰۶۸۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما