۰
plusresetminus

برگزاری دهمین نشست کتابخوان فارس در قیروکارزین

تاریخ انتشارجمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۱
دهمین نشست کتابخوان استان و 183 نشست کتابخوان کشور در شهرستان قیروکارزین برگزار شد.
به گزارش حافظ نیوز، در دهمین نشست کتـابخـوان استان در شهرستان قیر و کارزین که 150 نفر از کتابخوان های این شهرستان شرکت داشتند، 10 عنوان کتاب معرفی شد.

در این نشست حجت الاسلام عنایت الله اکبری، امام جمعه شهرستان قیر و کارزین خواندنِ کتاب مهجوریت قرآن از دیدگاه امام خمینی(ره) نوشته مریم بنان و علی پیروی شهردار امام شهر و کتاب ما چگونه ما شدیم نوشته صادق زیباکلام را به مردم پیشنهاد داد.

همچنین در این آیین کتاب های ایران و بابر، جاذبه و دافعه امام علی(ع)، چهل نامه کوتاه به همسرم، خانواده قرآنی ویژگی ها و وظایف اعضان آن، مرزهایی برای کودکان، شما که غریبه نیستید و قیام امام حسین(ع) به علاقه مندان معرفی شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این نشست گفت: امروز کشور با دو بحران بزرگ آب و کتاب خواندن رو به رو است که کمبود این دو مهم می تواند ضربه های جبران ناپذیری به کشور بزند.

سید محمد امین جعفری حسینی افزود: خانواده ها باید شرایطی را فراهم کنند که فرزندان بیش از گذشته با کتاب مانوس شوند و فرهنگ مطالعه به یک عادت روزانه در زندگی آنها تبدیل شود.

وی بیان کرد: تلاش ما ایجاد فضاهایی برای رونق و توسعه فرهنگ کتابخوانی در شهرستان های استان است که به زودی شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتاب در شهرستان های استان به ویژه قیرو کارزین خواهیم بود.

جعفری حسینی اظهارداشت: مسوولان و مردم شهرستان قیرو کارزین می توانند با همدلی و مشارکت، فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در این شهرستان رونق دهند.

سلسله نشست های کتابخوان ها در استان فارس با هدف به اشتراک گذاشتن کتاب های خوانده شده و ترویج و تبلیغ مطالعه، در قالب معرفی کتاب به طور مستمر در شهرستان های این استان برگزار می شود.
کد مطلب : ۱۱۷۸۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما