۰
plusresetminus

400سرباز سودانی برای کمک به عربستان وارد یمن شدند

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۱
400 سرباز کشور سودان، روز دوشنبه برای انجام مأموریت در قالب ائتلاف تحت رهبری عربستان، وارد شهر «عدن» در جنوب یمن شده‌اند.
به گزارش حافظ نیوز، چهارصد سرباز کشور سودان روز دوشنبه در قالب ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان که تا کنون در هدفش برای بازگردان قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی و متواری یمن موفق نبوده‌اند وارد شهر «عدن» در این کشور شدند.

خبرگزاری فرانسه، بامداد سه‌شنبه از قول یکی از فرماندهان نیروهای وابسته به «منصور هادی» گزارش داد: «چهارصد سرباز سودانی وارد عدن شدند.»

پیشتر، روز 19 اکتبر گزارش شده بود 500 سرباز سودانی وارد شهر عدن شده‌اند. منبع مورد استناد خبرگزاری فرانسه بامداد سه‌شنبه گفت بعضی از این نیروها به پایگاه هوایی «العند»، در استان «لحج» اعزام شده‌اند.

ورود نیروهای جدید به «عدن» در حالی است که عادل الجبیر، روز 6 آبان در اظهاراتی مدعی شده بود جنگ یمن رو به پایان است.

وی گفت: «دخالت نظامی در یمن آخرین گزینه بود و از تلاش های سیاسی برای حل بحران یمن حمایت و برای تسهیل ورود کمک های انسان دوستانه به یمن اقدام می کنیم.»

هزاران نفر از غیرنظامیان یمن در حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان که از فروردین ماه سال جاری در این کشور فقیر عربی آغاز شده کشته شده‌اند.

نهادهای مختلف سازمان‌ ملل، در گزارش‌های مختلف، هشدار داده‌اند یمن در حال تبدیل شدن به صحنه فاجعه‌ای انسانی است. وقوع طوفان «چاپالا» در روزهای اخیر، اوضاع را در این کشور جنگ‌زده عربی، وخیم‌تر از قبل کرده است.
کد مطلب : ۱۱۸۴۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما